سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در 6 ماه گذشته انجام شد/

چاپ 15میلیون جلد کتاب در قم

در حال حاضر بیش از 100 نشریه، ماهنامه، هفته‌نامه و روزنامه در قم فعالیت دارند و قم در زمینه چاپ و نشر کتاب‌های دینی مقام اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس اتحادیه ناشران استان قم گفت: در شش ماه گذشته پنج هزار عنوان کتاب به چاپ رسیده که شامل حدود 15 میلیون جلد می‌شود.

به گزارش 19 دي، حمید خرمی اظهار داشت: شهر تاریخی و مذهبی قم به عنوان پایگاه علمی جهان اسلام جایگاه رفیعی یافته و به عنوان ام‌القرای مسلمین، محل حضور متفکران، علما، محدثان شیعی، اندیشمندان و شخصیت‌های مذهبی دنیای معاصر است.

وی ادامه داد: این اهمیت در روند انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و پس از آن ابعاد وسیع‌تری یافته و این شهر را به یکی از مهم‌ترین کلانشهرهای ایران تبدیل کرده است.

قم رتبه دوم چاپ و نشر کتاب‌های دینی را دارد

ناظر اجرایی دومین نمایشگاه کتاب حوزه تاکید کرد: با وجود هزار و 200 ناشر و کتابفروش در استان قم، این شهر رتبه دوم در عرصه چاپ و نشر کتاب و در زمینه چاپ و نشر کتاب‌های دینی رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 100 نشریه، ماهنامه، هفته‌نامه و روزنامه در قم فعالیت دارند و قم در زمینه چاپ و نشر کتاب‌های دینی مقام اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

خرمی با بیان اینکه سال گذشته حدود 10 هزار عنوان کتاب در قم منتشر شده است، گفت: از این تعداد هفت هزار عنوان چاپ اول و سه هزار عنوان تجدید چاپ بوده است که به طور میانگین حدود 30 میلیون جلد کتاب منتشر شده است و در شش ماه گذشته نیز پنج هزار عنوان کتاب به چاپ رسیده که شامل حدود 15 میلیون جلد می‌شود.

حضور 160 ناشر فعال در نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه

وی تصریح کرد: در نمایشگاه کتاب حوزه، 160 ناشر در 96 غرفه نمایشگاهی از سه کشور ایران، لبنان و عراق حضور فعال دارند.

رئیس اتحادیه ناشران استان قم در خصوص مجتمع فرهنگی ناشران گفت: این مجتمع شامل 350 واحد تجاری و اداری و مجتمع منحصر به فرد در خاورمیانه است که تعاونی ناشران از سال 86 ساخت آن را آغاز کرده و تا سال آینده به بهره‌برداری می­رسد.

دومین نمایشگاه کتاب حوزه از 22 تا 27 دی‌ماه در مجتمع امام خمینی(ره) در دو نوبت صبح و عصر پذیرای علاقمندان است.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٠, ١٨:١۴

   

پر مبحث ترین ها