سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش جمعیت مسلمانان ساکن مسکو به دو میلیون نفر

کاهش جمعیت روس ها و نیاز شدید مقامات کرملین به نیروی انسانی باعث مهاجرت مسلمانان از کشورهای آسیای میانه و قفقاز به مسکو و افزایش جمعیت مسلمان این شهر به دو میلیون نفر شده است.
افزایش جمعیت مسلمانان ساکن مسکو به دو میلیون نفر


به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، این روزها مساجد مسکو مملو از مسلمانانی می شود که برای کار از کشورهای آسیای میانه و منقطه قفقاز به این شهر آمده اند.

در حقیقت کاهش زالد و ولد و پسروی جمعیت روس ها و نیاز شدید مقامات کرملین به نیروی انسانی باعث مهاجرت مسلمانان از کشورهای آسیای میانه و قفقاز به مسکو و افزایش جمعیت مسلمان این شهر به دو میلیون نفر شده است.

در حالی که موج مهاجرت جوانان مسلمان به مسکو برای کار روز به روز افزایش می یابد، مسلمانان ساکن این شهر از کمبود مساجد شکایت می کنند. از سوی دیگر برخی از روس ها نیز در مقابل روند افزایش جمعیت مسلمان مسکو و در کل روسیه را خطری جدی تلقی می کنند.

آقای حسن فخرالدین اف امام جماعت مسلمانان مسکو با اشاره به نیاز روز افزون این شهر به مساجد جدید می گوید چهار مسجد کوچک در مسکو جوابگوی نیاز جامعه چند میلیونی مسلمانان این شهر را برآورده نمی سازد و علیرغم وعده مسئولین برای ساخت مساجد جدید، متاسفانه تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی همچنین می‌گوید: این در حالی است که مسلمانان صدها سال است که در این شهر زندگی می کنند.

از دیگر مشکلاتی که مسلمانان مهاجر به مسکو با آن روبرو هستند، نارسایی مکان های فروش مواد غذایی و اقلام حلال در این شهر است. از سوی دیگر گرایش روس ها به اسلام و مسلمان شدن آنان یکی از مواردی است که باعث خرسندی جامعه مسلمانان این شهر شده است.

بنا به آمار منتشره جمعیت دو میلیون نفری مسلمانان مسکو حدود یک پنجم کل نفوس این شهر را تشکیل می دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩١, ١٢:۴١

   

پر مبحث ترین ها