سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در روز شهادت حضرت زهرا (س)؛

موسوعه عنصر شجاعت رونمايي مي‌شود

در اين كتاب، پيشينه و زندگي اصحاب امام حسين (ع) به طور مفصل‌، تحليلي و تحقيقي بيان شده است.
مدير موسسه دارالمعارف شيعي از رونمايي موسوعه «عنصر شجاعت» همزمان با روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

آيت پيمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ظهار داشت: موسوعه هشت جلدي «عنصر شجاعت» تاليف ميرزا خليل كوه‌كمره‌اي توسط موسسه دارالمعارف شيعي احيا و چاپ شده است.
وي با بيان اينكه اين موسوعه در مورد عاشورا و حوادث آن نگاشته شده است، گفت: سه جلد اين موسوعه مربوط به اصحاب سيدالشهدا بوده كه علاوه بر تحليل رويدادها و وقايع عاشورا به شخصيت‌شناسي آنان پرداخته مي‌شود.
مدير موسسه دارالمعارف شيعي تصريح كرد: در اين كتاب، پيشينه و زندگي اصحاب امام حسين (ع) به طور مفصل‌، تحليلي و تحقيقي بيان شده است.
وي ادامه داد: يك جلد اين كتاب به بررسي وقايع كوفه و اسرار اين شهر در زمان نهضت و تحليل شخصيت مسلم بن عقيل پرداخته است و سه جلد ديگر آن نيز پيرامون زندگاني و شخصيت سيدالشهدا (ع) از بدو تولد تا زمان شهادت است كه همه وقايع با قلم كم‌نظير توصيف و تبيين شده است.
پيمان خاطرنشان كرد: مجموعه آثار عاشورايي و كارهاي عاشورا‌پژوهي آيت‌الله كوه‌كمره‌اي و به ويژه موسوعه مذكور از كم‌نظيرترين منابع شيعي ما در مورد حضرت سيدالشهدا (ع) است.
وي بيان كرد: اين اثر 50 سال پيش تاليف شده كه با وجود قدمت طولاني، قلمي بسيار جذاب و شيوا دارد كه سعي شده نثر مولف را تغيير ندهيم چون نثر خاص و قلم ويژه‌اي دارد و مولف صاحب سبك بوده است و تمام آثار وي از اين ويژگي برخوردار است.
مدير موسسه دارالمعارف شيعي ادامه داد: در دو سال گذشته، كار ويراستاري، تحقيق، پژوهش و پاورقي‌هاي ضروري توسط محققان انجام شده و كتاب براي نخستين بار پس از چاپ اوليه آن احيا شده و مورد استفاده عاشوراپژوهان و علاقمندان به سيدالشهدا (ع) قرار خواهد گرفت.
وي همچنين از رونمايي كتاب يك شب و روز عاشورا در عصر روز شهادت حضرت زهرا (س) خبر داد و افزود: اين كتاب چكيده‌اي از اين موسوعه است كه بيشتر به وقايع و حوادث شب و روز عاشورا پرداخته است.
پيمان بيان كرد: ويژگي آثار مذكور، متكي بودن آنها به معتبرترين اسناد روايي شيعه است و ويژگي ممتاز آن مستند بودن مباحثي است كه مولف در اين كتاب استفاده كرده است.
وي ادامه داد: همچنين متن سخنراني مفصل و علمي آيت‌الله كوه‌كمره‌اي در كنگره هزاره شيخ طوسي كه در اسفند 1348 در مشهد برگزار شده و پيرامون شخصيت شيخ طوسي، اهداف و رسالت حوزه‌هاي علميه شيعه مباحث مبسوطي داشته، چاپ و منتشر شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٠, ٠٢:٢١

   

پر مبحث ترین ها