سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارنظر حذف‌شده حاتمی‌کیا درباره رستاخیز

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١٣:١۵    نسخه چاپی    
بخشی از اعتراض حاتمی کیا به انعکاس صحبت‌هایش در اختتامیه جشنواره فیلم فجر در شهر قم در تاریخ 2 اسفندماه است که وی برای اولین‌بار نظر خود را درباره فیلم «رستاخیز» اعلام کرد.
حاتمی‌کیا که از انتشار نادرست صحبت‌هایش درباره فیلم «رستاخیز» گله‌مندست متن کامل این بخش از اظهاراتش را در اختیار مهر گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم حاتمی کیا شب گذشته 4 اسفندماه در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی از اینکه سخنانش در چند روز اخیر و به ویژه درباره فیلم «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش به شکل گزینشی در رسانه ها منتشر می شود، اظهار نارضایتی کرد.

کارگردان فیلم «چ» با ابراز نارضایتی شدید از انتشار گزینشی صحبت‌هایش گفته بود: حرف هایم درباره فیلم «رستاخیز» یا اصلا منعکس نمی‌شود و یا کم رسانه ای می‌شود اما چیز دیگری را که بیان می کنم چنان برجسته می شود که شب حتی تلویزیون چند بار آن را پخش می‌کند و این از حُب علی است یا بغض معاویه؟ این وضعیت مرا اذیت و غصه‌دار می‌کند.

بخشی از اعتراض حاتمی کیا به انعکاس صحبت‌هایش در اختتامیه جشنواره فیلم فجر در شهر قم در تاریخ 2 اسفندماه است که وی برای اولین‌بار نظر خود را درباره فیلم «رستاخیز» اعلام کرد.

دفتر تولید فیلم «چ» متن کامل این بخش از صحبت‌های حاتمی‌کیا در آن مراسم را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است. این متن بدین شرح است:

«در تک تک پلان‌های این فیلم یک انرژی متراکم دیده می‌شود که قصد قربت داشته است و این عرصه،‌ عرصه سختی است و نباید به گونه ای رفتار شود که کسی جرئت ورود به این عرصه را نداشته باشد.

نباید کاری کنیم که دیگر مجال ورود افرادی همچون درویش و کمال تبریزی به وادی های سختی همچون تاریخ تشیع و تاریخ معاصر تنگ شود.

من مطمئنم که برادرم احمدرضا درویش با احترام به نظر علما و انجام اصلاحاتی «رستاخیز» را روانه اکران عمومی خواهد کرد و همه باید به او کمک کنیم و گرنه دیگران درباره ما شیعیان فیلم خواهند ساخت.»
telegram 19dey.com
سیب    6 اسفند 1392 09:23
واقعاً چرا کاری می کنیم که فیلمسازهای دیگه اینجور فیلم ها رو نسازن بعدخارجی ها بیان از تاریخ و باورهای ما هر جور می خوان بسازن؟ بعد خودمون رو قیمه قیمه کنیم که بهمون توهین شده, برین تو نظر سنجی اعتراض کنیم!!!
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١٣:١۵

   

پر مبحث ترین ها