سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزهای بی کسی روحانی

فریاد دست پیش بگیرها بلند است، چرا که نمی‌دانند خدا چه موهبتی به آنان ارزانی داشته است که دولتی مخالف آنان بر سر کار آمده است

 

سهراب زند


دولت روحانی خسته‌تر از آنی است که بتوان تصور نمود. نه یک دهم حمایت‌های همه‌جانبه از دولت قبل را در تریبون‌ها می‌بیند نه لشکری از حامیان پیاده و سوارۀ دولت قدیم را که حتی امروز بردشان در باخت اوست در چنته دارد. او مجال یک سخنرانی با آرامش را ندارد که گروه اندکی دلواپس با شعار مرگ بر منافق در حاشیۀ امنشان به استقبالش نروند. عموم مردم نیز خسته‌تر از آنند که بخواهند از او دفاع جانانه‌ای داشته باشند، آن نشاط سیاسی چندین سال قبل نیز امروز جای خود را به سرما و فضایی خاکستری داده که آبستن فردایی است که هنوز رخ نداده است.
از یک سو باید با ویرانی‌ها دست و پنجه نرم کند و از سوی دیگر با دست خالی چشمی به رسیدن دارایی‌های بلوکه شده از غرب داشته باشد. سردار دیپلماسی‌اش با گستاخی و بر خلاف کلام صریح رهبری خائن خطاب می‌شود و تنها و تنها اوست که بر هتاکان می‌تازد و از سردار غریب خود دفاع می‌کند. نه تریبونی نه تجمعی، هر چه هست علیه اوست.
هر کسی از راه می‌رسد زخم زبانی می‌زند و نمک بر زخم غریبی این دولت می‌پاشد، فرقی هم ندارد، چه شعارمندان بی‌هنر، که مرتبا از بیرون گود فریاد لنگش کن سر می‌دهند و فرق ان پی تی و ام پی تی را نمی‌دانند، چه هنرپیشه‌ای عوام که با جوک گم شدن کلید روحانی به او متلک می‌پراند و نمی‌داند که اگر کلید نبود با آن مسیر آشفته و هولناکی که ایجاد شده بود، الان باید برای نان شب دنبال کلید می‌گشت نه بنزینی که فقط تک نرخی شده است آن هم کمتر از قیمت مصوب و قانونی.
فریاد دست پیش بگیرها بلند است، چرا که نمی‌دانند خدا چه موهبتی به آنان ارزانی داشته است که دولتی مخالف آنان بر سر کار آمده است، تا بتوانند در هیاهوی بهانه‌گیری‌های واهی خود، هشت سال ویرانی را که به ملت تحمیل نموده‌اند مخفی نمایند. ای کاش کسی از خودشان رأی می‌آورد و زیر بار هولناک میراث شوم گذشته چنان هراسان می‌شدند تا بفهمند امروز باید دست روحانی را ببوسند که راه تنفسی برایشان باز نموده تا امروز بتوانند با تمام وقاحت مطالبه‌گر باشند.
تنها پیرمردی حال روحانی را می‌فهمد که خود، سکان هدایت کشور جنگ زده را تحویل گرفته باشد و بداند چه تلخ است که بسازی و و آباد کنی اما تلخ‌ترین ناسزاها را در کوی و برزن نثارت کنند. اگر دیروز در افکار عمومی هاشمی به گناه میراث بجا مانده از اجنبی در ویرانی کشور، فلک می‌شد، امروز روحانی به گناه خودی‌ها از سوی برخی مستحق به دار کشیدن است!
از بیرون آتش افروختن و سوختن راه فرار دارد اما کسی که از درون آتش به جانش می‌زنند به کجا پناه برد؟

19دی

telegram 19dey.com
مردم    18 خرداد 1394 22:12
روحانی تنها مردی ثابت هم کرده است که خستگی ناپذیراست-وبه امیدخدابه اهدافش که همان اهداف خدایی ومردی وانسانی است خواهدرسید
  • +2

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۴, ٢١:١۶

   

پر مبحث ترین ها