سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نام‌نویسی دانش‌آموزان دوم دبستان تا پیش‌دانشگاهی از اول تیر

رئیس ستاد نام نویسی وزارت آموزش و پرورش: نام نویسی دانش آموزان پایه‌های دوم تا پیش دانشگاهی از اول تیر آغاز می‌شود.


علی زرافشان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: نام نویسی دانش آموزان پایه های هفتم و دهم به علت تغییر مدرسه با حضور ولی دانش آموز و نام نویسی دانش آموزان میان پایه بدون حضور ولی و از سوی مدیر مدرسه انجام می شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان پایه نهم امسال بعد از انتخاب رشته به کمک سامانه هدایت تحصیلی به مدرسه نزدیک محل سکونت معرفی می شوند.

زرافشان گفت: مدارس امسال فقط دانش آموزان محدوده جغرافیایی تعیین شده برای آن‌ها را نام نویسی می کنند و محدوده محل سکونت هر دانش آموز با ارائه سند، اجاره نامه یا فیش آب و برق مشخص خواهد شد.

وی افزود: با بخشنامه ای که به مدارس ابلاغ شده است نام نویسی دانش آموزان در نزدیکی محل کار والدین نیز امکان پذیر خواهد بود.

زرافشان گفت: نام نویسی دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان امسال با آزمون ورودی و در مدارس شاهد به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: نام نویسی مدارس دولتی بدون شرط آزمون ورودی، معدل، انضباط و مصاحبه انجام خواهد شد و به غیر از محدوده جغرافیایی محل سکونت هیچ شرطی برای ثبت نام در مدارس دولتی وجود ندارد.

 

زرافشان ادامه داد: نام نویسی در مدارس غیر دولتی، هیئت امنایی، نمونه دولتی و تیزهوشان با شهریه مصوب آموزش و پرورش انجام می شود و در مدارس دولتی رایگان است.

وی گفت: مدارس دولتی به غیر از وجه بیمه، کتاب، سنجش سلامت و استعلام از ثبت احوال حق دریافت وجوه دیگری را ندارند و دریافت کمک های مردمی داوطلبانه نیز باید در غیر از فصل نام نویسی انجام شود.

زرافشان افزود: استفاده از دستگاه های کارت خوان در مدارس برای دریافت این وجوه ممنوع است و هرگونه پرداختی اولیاء باید به حساب مدرسه واریز شود.

وی گفت: نام نویسی مدارس امسال فقط در روزهای زوج هفته انجام می شود و تا پایان مرداد ادامه دارد.

زرافشان افزود: ستاد های نام نویسی در همه مناطق آموزش و پرورش فعال شده اند و همه مدارس باید شماره های ستاد ثبت نام را برای حل مشکلات ثبت نام در محل نام نویسی مدرسه نصب کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٣-١٣٩۵, ٠١:١۵

   

پر مبحث ترین ها