سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توزيع گسترده مصاحف قرآن‌ با غلط املايي در عربستان

معاون وزیر امور اسلامی در امور چاپ و تحقیقات اسلامی عربستان اظهار داشت: برخی قرآن‌ها با اشتباهات چاپی غیر قابل جبران کتاب‌فروشی‌های سعودی توزیع شده است.


«مساعد الحدیثی» معاون وزیر امور اسلامی در امور چاپ و تحقیقات اسلامی در گفت‌‌وگو با روزنامه سعودی «الوطن» اظهار داشت: برخی قرآن‌ها با اشتباهات چاپی غیر قابل جبران در کتاب‌فروشی‌ها به فروش می‌رسد و برخی از این قرآن‌ها نزد افراد عمره‌گزار در حرم مکی و مدنی دیده شده است که روی آن نام واقف نوشته شده و یا چاپ شده و در چاپخانه‌های سوریه و لبنان به چاپ رسید است. لذا ما خواستار جمع‌آوری فوری این قرآن‌ها هستیم.
وی تأکید کرد: برخی چاپخانه‌هایی که این قرآن‌ها را چاپ می‌کنند افراد غیر مسلمان در آن مشغول بکار هستند.
الحدیثی همچنین یادآور ساخت: اخیرا یک قرآن به دست وزارت امور اسلامی رسیده است که در کشور چین به چاپ رسیده و نحوه چاپ آن همانند چاپخانه قرآن‌های «فهد» است ولی یک حزب کامل ندارد.
وی با اذعان به اینکه البته برخی مردم به دنبال قرآن ارزان هستند، اظهار داشت: نگرانی ما تنها در فروش این قرآن‌ها نیست، بلکه برخی بازرگانان با دور زدن گمرکات کشور قرآن را وارد می‌کنند، در حالی که دستور ملوکانه هر گونه واردات قرآن را منع می‌کند. دو سال پیش کمیته‌ای در همین راستا برای بررسی موارد قرآن‌های وارداتی و ارزان در این وزارتخانه تشکیل شد که 60 مورد آن را شناسایی کرده است.
بر پایه این گزارش، در حالی که چین اغلب لوازم حجاج و حتی کفن را به بازار عربستان صادر می‌کند، طبیعی است که قرآن‌های چاپ چین نیز به عربستان ارسال شود. اخیرا نیز در کشورمان تابلوهای پارچه‌ای و چوبی که روی آن آیات قرآنی بعضاً غلط چاپ شده به فروش رسیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۶-١٣٩٠, ٠٣:١۶

   

پر مبحث ترین ها