سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرداخت وام‌ عمره متوقف شد/وام اشكال شرعي دارد

در پی تماس تلفنی، دفتر  استفتائات مقام معظم رهبری، این وام را دارای اشکال شرعی دانست و با توجه به سود 14 درصدی این وام‌ها تصریح کرد: این وام، ربوی محسوب می‌شود.

 مدیرکل حوزه ریاست سازمان حج و زیارت با رد برخی اخبار غیرموثق درباه اتمام فرصت ثبت‌نام عمره مفرده گفت: پرداخت وام‌ عمره مفرده هم متوقف شد.
 
علی‌اکبر غیرتی در گفت‌وگو با  فارس درباره برخی اخبار به نقل از مسئولان چند شعبه از بانک‌های ملی و ملت درباره به اتمام رسیدن فرصت ثبت‌نام عمره مفرده اظهار داشت: به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و ثبت‌‌نام عمره مفرده در تمامی شعب بانک ملی و ملت سراسر کشور تا 24 مهر ماه ادامه خواهد داشت.
 
وی در پاسخ به این سؤال که آیا پرداخت وام‌های عمره به متقاضیان ثبت‌نام عمره مفرده متوقف شده یا خیر خاطرنشان کرد: پرداخت این وام‌ها متوقف شد.
 
وام‌های اعطایی از سوی بانک‌ها برای ثبت‌نام عمره با استناد به عقد جعاله انجام می‌شد در حالی که بانک‌ها در قبال دریافت این سود ۱۴ درصدی خدمتی انجام نمی‌دهند.
 
در همین زمینه در پی تماس تلفنی، دفتر  استفتائات مقام معظم رهبری، این وام را دارای اشکال شرعی دانست و با توجه به سود 14 درصدی این وام‌ها تصریح کرد: این وام، ربوی محسوب می‌شود.
 
در همین زمینه دفاتر حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و وحید خراسانی این وام را دچار اشکال و حرام اعلام کرده‌اند.
 
دفتر حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی نیز اعلام کرد اگر سود دریافتی کمتر از ۴ درصد باشد می‌توان گرفتن این وام را بلا اشکال است و مردم نیز سود چهار درصدی را تحت عنوان کارمزد با بانک‌ها مصالحه می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها