سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرهادی باز هم جایزه گرفت

گلدن گلوب شصت و نهم به جدایی نادر از سیمین رسید

جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود می‌دهد. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست

سرانجام انتظارها به پایان رسید و فیلمی که در ماه‌های گذشته، جوایز متعدد بین‌المللی را از آن خود کره بود، لحظاتی پیش، در هتل «بورلي هيلتن» در بورلي هيلز كاليفرنيا، برنده جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان گلدن گلوب شد.

به گزارش «تابناک»، اصغر فرهادی وقتی به همراه پیمان معادی به روی سن رفت و جایزه خود را دریافت کرد، سخنرانی خود را چنین آغاز کرد: پیش از آمدن به اینجا، همواره گمان می‌کردم که از چه کسانی سخن بگویم و تشکر کنم؛ از پدرم، مادرم، همسرم، دخترم، دوستانم؟

ولی اکنون که فکر می‌کنم، هیچ چیزی را بهتر از این نمی‌بینم که از مردم سرزمینم ایران تشکر کنم. مردم ایران، مردم صلح‌طلبی هستند. مردم ایران دوست‌داشتنی‌ترین مردم دنیا هستند.

فیلم فرهادی که از زمان شرکت در جشنواره برلین تا کنون، برنده 52 جایزه بین‌المللی شده بود که 37 مورد از این جوایز به عنوان بهترین فیلم بوده است. این فیلم همچنین در جشنواره فیلم برلین، برنده سه جایزه شده بود که در تاریخ این رقابت‌ها بی‌سابقه بود.

فیلم فرهادی در این بخش از مسابقات با فیلم‌های «گل‌هاي جنگ»، ساخته ژانگ ييمو محصول مشترك چين و هنگ‌كنگ، «در سرزمين خون و عسل» به كارگرداني آنجلينا جولي محصول آمريكا كه در آن به زبان بوسنيايي، «پسربچه با دوچرخه» ساخته برادران داردن كه محصول بلژيك و «پوستي كه در آن زندگي مي‌كنم» به كارگرداني پدرو آلمودوار از كشور اسپانيا رقابت می‌کرد و توانست جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را از خود کند.

جوایز گلدن گلوب را انجمن مطبوعات خارجی هالیوود می‌دهد. گلدن گلوب پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی در آمریکاست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٠, ١٨:١۴

   

پر مبحث ترین ها