سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

شورای سنجش پذیرش، مسئولیت حذف کنکور را به عهده بگیرد

شورای سنجش پذیرش، مسئولیت حذف کنکور را به عهده بگیرد تا این وعده محقق شود.

 

۱۹دی: رییس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: شورای سنجش پذیرش، مسئولیت حذف کنکور را به عهده بگیرد تا این وعده محقق شود.

محمد مهدی زاهدی در گفت وگو با ۱۹دی در پاسخ به این سوال که وزیر جدید آموزش و پرورش اعلام کرد کنکور به این وزارتخانه تحمیل شده زمانی که شما هم بودید بحث ها بر سر برچیده شدن کنکور بود، آیا صلاح هست تا کنکور برچیده شود؟ اظهارداشت: خوشبختانه مجلس در این خصوص دو بار در سال ۸۷ و ۹۲ قانون تصویب کرد و بیان شد که باید سابقه تحصیلی استاندارد جایگزین کنکور شود و پس از پنج سال یعنی در سال ۹۷ باید حداقل ۸۵ درصد پذیرش دانشجو بر اساس سابقه تحصیلی باشد.

منتخب مردم کرمان در دو دوره مجلس با اشاره به این که ۱۵ درصد باقی مانده نیز برای رشته های پر مخاطب بود که در کنار سابقه تحصیلی استاندارد، آزمون های دیگری هم باشد، ادامه داد: زیرا به عنوان مثال رشته پزشکی دانشگاه تهران اگر ۱۰۰ نفر پذیرش داشته باشد، ۳۰۰ نفر معدل های یکسان دارند برای این افراد ملاک و معیار دیگری نیز باید اضافه می شد که می توانست یک آزمون باشد.

وزیر علوم دولت نهم با بیان این که آزمون فقط  برای برخی از رشته های پررقابت در نظر گرفته شده، ابرازداشت: طبق قانون شورای سنجش پذیرش تشکیل شد که از این شورا درخواست داریم که مسئولیت را به عهده بگیرد زیرا قانون مسئولیت را روی دوش آنان گذاشته و باید برنامه ریزی دقیق داشته باشند تا در سال ۹۷ بتوانیم به این قانون برسیم و کنکور کم رنگ شود که امیدوارم این اتفاق روی دهد.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٩-١٣٩۵, ١٣:۴۴

   

پر مبحث ترین ها