سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نائب رییس مجمع نمایندگان ادوار مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

رسانه وابسته به قدرت از صداقت دور می شود

نیازمند رسانه آزادی هستیم که صدای همه از آن شنیده شود زیرا رسانه وابسته به قدرت، به دروغ و تهمت روی می آورد.

۱۹دی: نائب رییس مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها در کشور ما آزاد نیستند که بتوانند از حق همه دفاع کنند.

 علی محمد نمازی در گفتگو با خبرنگار ۱۹دی اظهارداشت: اگر رسانه و مطبوعات آزاد باشند نماینده یا هر شخصی که متهم شود یا مورد ظلم قرار گیرد می تواند از تریبون رسانه حرف خود را به گوش همه برساند اما به دلیل این که جایگاه ها کم است صدای بسیاری به گوش مردم و مسئولان نمی رسد.

وی در پاسخ به این سوال که شفافیت و صداقت را چه میزان در رسانه های ایران می بیننید؟ بیان کرد: رسانه هایی که از قدرتی تغذیه و به این دلیل از آن حمایت می کنند، برای حفظ آن به بی صداقتی می افتند و دچار دروغ، تهمت و افترا می شوند.

منتخب مردم لنجان در ششمین مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که رسانه هایی که متکی به حکومت نباشند و بخواهند روی پای خود بایستند باید تکیه شان به مردم باشد، عنوان کرد:‌ برای رسانه ای که مردم پشتیبان آن هستند به صرفه است که صداقت و شفافیت را بکار بندد.

وی ابرازداشت: در رسانه های ایران به طور میانگین ۵۰ درصد شفافیت وجود دارد نیمی از آن منافع صاحب رسانه و نیمی از آن انعکاس واقعیت است.

این نماینده ادوار مجلس با بیان این که صداقت در رسانه ها نیز بستگی به صاحب امتیاز و مدیر مسئول آن دارد، گفت:‌ هر چقدر افرادی دور هم جمع شوند که هدف آنان نمایندگی مردم باشد آن رسانه به صداقت نزدیک تر خواهد بود.

وی با بیان این که رسانه ها آیینه مردم، حکومت و جامعه هستند،‌ ابرازداشت: هر کس اگر چهره خود را در آیینه خوب نمی بیند آیینه را نشکند بلکه باید خود را اصلاح کند.

منتخب ششمین مجلس شورای اسلامی گفت: فلسفه بعثت پیامبران و ظهور ادیان در دفاع از حق، صداقت، عمل صالح و اخلاق بود و ادیان آمدند تا مردم را حق مدار و اخلاق مدار کنند تا از دروغ پرهیز و صداقت را سرلوحه کار قرار دهند که قرآن نیز بر این قضیه تاکید دارد.

وی افزود: این که به زبان ساده می گوییم دروغگو دشمن خداست در حدیث نیز هست که اگر همه گناهان را در یک اتاق جمع کنیم، کلید باز شدن این اتاق دروغ است و نه تنها مردم بلکه رسانه ها نیز نباید مرتکب این گناه کبیره شوند که در بسیاری از موارد راه را برای گناهان بعدی باز خواهد کرد.

معاون امور استان های کارگزاران در خصوص روزنامه ۱۹دی نیز گفت: آرزو دارم این روزنامه همان گونه که بنیان خود را بر اساس تعهد، اخلاق مداری و امانت داری اسلامی گذاشته موفق باشد و صداقت را در همه زمینه ها رعایت کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩۵, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها