سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ولایتی: کاهش شهریه دانشگاه آزاد در مناطق محروم

در دیدار تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دکتر ولایتی بر حمایت از رویکردهای جدید و ارتقای جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شد.به گزارش خبرآنلاين، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر روز چهارشنبه 13 تیرماه در مرکز تحقیقات استراتژیک با دکتر ولایتی رئیس هیئت امناء و موسس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و درباره ضرورت ارتقاي جایگاه علمی و فرهنگی، ثتبیت کدرشته‌ها، حمایت از رویکردها، تحولات و تغییرات مثبت در این دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار که فولادگر، فرهنگی، مفتح، ابطحی، سلیمی، داوود محمدی(تهران)، ساداتی نژاد، جمالی، شهریاری(تنگستان)، بدری، کبیری و کریمی (اراک) نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دکتر نوریان سرپرست و دکتر منادی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند، دکتر ولایتی ضمن تشکر از حمایت‌ها و نقطه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مطالبی را ارائه كرد.

دکتر ولایتی گفت: با توجه به تاکیدات مستمر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با تمام قوت در جهت هر چه بهتر شدن وضعیت دانشگاه به ویژه در زمینه ارتقاي علمی، توسعه فعالیت‌های فرهنگی، شفافیت مالی، ساماندهی و ... تلاش می‌کنیم و امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و راهبردهای پیش بینی شده در کنار تعامل و همکاری با همه دستگاه ها و به ویژه مجلس شورای اسلامی شاهد ارتقاي کیفی دانشگاه باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه به مناطق محروم به عنوان یکی از مهمترین اهداف دانشگاه تاکید کرد و افزود: در این جهت تلاش خواهد شد نسبت به کاهش شهریه‌ها و در عین حال ارتقاي برنامه‌ها و فعالیت‌های علمی در مناطق محروم با توجه بیشتری اقدام و برنامه‌ریزی شود.

رئیس هیئت امناء و موسس دانشگاه ایجاد شفافیت مالی در دانشگاه را یکی از مهمترین اقدامات اعلام کرد و افزود: در این زمينه و با توجه به ضرورت‌های موجود از حسابرسان خبره دعوت به عمل آمده تا ضمن بررسی موضوعات مالی در این دانشگاه، نسبت به ایجاد ساختارهای روشن و دقیق برای ادامه فعالیت‌ها در این حوزه اقدام كنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر ولایتی در راس هیئت امناء و موسس این دانشگاه، از انتخاب مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تقدیر كرده و این مهم را موجب ایجاد امید در میان اهالی علم، تحقیق و اندیشمندان دانستند و بر ادامه روند ارتقاي کیفی و علمی دانشگاه تاکید کردند.

همچنین در این دیدار بر توجه ویژه به مسائل فرهنگی، شفافیت مالی و ارتقاي کیفی با عنایت به جایگاه ویژه‌ای که این مجموعه داراست، تاکید و توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی را خواستار شدند و حمایت خود را از فعالیت‌ها، اقدامات و تحولات اخیر در دانشگاه اعلام كردند.

در این جلسه همچنین از رویکرد اخیر و مثبت وزارت علوم در تثبیت کدرشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی ازسوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیر و اظهار امیدواری شد با این روند شاهد ایجاد آرامش در میان دانشجویان باشیم.

در این جلسه دکتر نوریان سرپرست و دکتر منادی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده ارائه كردند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩۶, ١٣:۴۶

   

پر مبحث ترین ها