سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی :

خدمت به حوزه خدمت به امام زمان است

این مرجع تقلید با تاکید بر حفظ اصالت ها و سنت های حوزه، ابراز داشت: امور سنتی که حوزه روی آن جلو آمده و افراد برجسته تربیت یافته اند باید محفوظ بماند.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، در دیدار معاونان حوزه علمیه اصفهان، خدمت به حوزه های علمیه را خدمت به شخص امام عصر(عج) دانست و بر ضرورت حفظ سنت های اصیل حوزه تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، ظهر دوشنبه در دیدار شورای معاونان مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، حوزه علمیه این شهر را یکی از حوزه های باسابقه، تاریخی و ریشه دار توصیف کرد.

این مرجع تقلید افزود: این حوزه مبارکه افتخارات بسیاری دارد و شخصیت های بزرگی در این حوزه پرورش یافته اند و به اسلام، فقه و مسلمانان خدمت کرده اند.

وی با تاکید براینکه این حوزه باید به گونه ای باشد که افتخارات سابق آن همچنان زنده باشد، بیان داشت: باید ترتیبی اتخاذ شود که سنت هایی که بر اساس آن شخصیت های بزرگی پرورش یافته اند محفوظ باشد.

این مرجع تقلید با تاکید بر حفظ اصالت ها و سنت های حوزه، ابراز داشت: امور سنتی که حوزه روی آن جلو آمده و افراد برجسته تربیت یافته اند باید محفوظ بماند.

وی گفت: بزرگانی که در حوزه علمیه اصفهان بودند، خصوصیات برجسته و خاصی داشتند و نسبت به مساله احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز اهتمام خاصی داشتند و در مقابل فرق باطله و نحله های انحرافی و وهابیت موضع گیری می کردند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی افزود: اگر بدعتی می خواست در جامعه ایجاد شود همه علما در برابر آن موضع گرفته و افزون بر محکومیت جلوی آن را می گرفتند.

وی ابراز داشت: این حوزه افتخارات بزرگی داشته است و هر کجا که بزرگان دیدند می خواهد رخنه ای در عرصه های مختلف ایجاد شود، ورود پیدا می کردند.

این مرجع تقلید با تاکید بر حفظ این موقعیت، خواستار کمک به مدارس علمیه این شهر شد و خطاب به اعضای شورای معاونان حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد: باید مدارس را کمک کنید و در خدمت آنها باشید تا بتوانند طلابی شایسته و مبرز تربیت کنند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: حضرت آیت الله مظاهری و آیت الله طباطبایی نژاد از شخصیت هایی هستند که حسن نیت دارند و افراد خوبی هستند و باید در امور به گونه ای برنامه ریزی شود که هم آن هویت حفظ شود و هم موقعیت پیشین و پرافتخار این حوزه حفظ گردد.

این مرجع تقلید ادامه داد: امور باید به گونه ای پیش رود که استقلال اشخاص، مدرسین و اساتید و آزادی طلاب در انتخاب استاد حفظ شود، زیرا با روش های دانشگاهی نمی توان جلو رفت.

وی بیان داشت: بحمدلله در حال حاضر هم شهر اصفهان مذهبی است، منتهی باید بیشتر به جنبه های ظاهری و مذهبی شهر توجه شود، تا این شهر با این سابقه و افتخارات وجهه آن حفظ گردد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی خطاب به معاونان حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد: مسؤولیت و رسالت شما بسیار سنگین است و باید به این اموری که عرض شد توجه کنید تا این جنبه ها محفوظ بماند.

این مدرس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: صاحب اصلی حوزه های علمیه حضرت صاحب الامر(عج) است و هر کس به حوزه خدمت کند به شخص ایشان خدمت کرده است و آن امام بزرگوار نیز مزد و اجر او را می دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٠-١٣٨٩, ١۵:٣٢

   

پر مبحث ترین ها