سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمادگي قاهره براي میزباني چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب

بروز شده : ۵-٠۶-١٣٩١, ٠١:٢۵    نسخه چاپی    
شورای عمومی کتاب مصر در حال آمادگی برای برگزاری چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره است.
آمادگي قاهره براي میزباني چهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه‌های خبری مصر، شورای عمومی کتاب مصر درحال تنظیم برنامه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره است. این نمایشگاه که در تاریخ 23 ژانویه تا 4 فوریه 2013 (4 تا 16 بهمن) برگزار خواهد شد، نخستین نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره پس از انتخاب رییس جمهور منتخب در مصر است.

در چند جلسه مقدماتی و آماده‌سازی که هفته گذشته با حضور «احمد مجاهد» رییس شورای عمومی کتاب مصر به همراه چند تن از مسوولان فرهنگی این کشور برپا شد، چند موضوع در دستور کار قرار گرفت که از مهم‌ترین‌شان انتخاب مهمان افتخاری نمایشگاه 44 بود.

سال گذشته و در چارچوب بزرگداشت انقلاب‌های عربی، «تونس» مهمان افتخاری نمایشگاه بیست و سوم بود و برای امسال «هند» به عنوان نامزد اصلی حضور در نمایشگاه قاهره به عنوان مهمان افتخاری مطرح شده است.

فرهنگ و تمدن هند و فراهم بودن بازار مناسب در این کشور برای ناشران مصری دو دلیل عمده طرح انتخاب هند به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه قاهره است.

نمایشگاه قاهره مهم‌ترین نمایشگاه کتاب در جهان عرب محسوب می‌شود که تعطیلی آن در سال 2011 خسارت‌های زیادی را به ناشران عرب وارد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۶-١٣٩١, ٠١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها