سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آقای رییس‌جمهور اینک وقت عمل است

شما بسیاری از آنچه را ما در دل داریم، گفتید، اینک وقت عمل است. گام اول را با بسیج همگانی برای برانداختن بازار سیاه تکثیر و نمایش غیرقانونی فیلم‌های ایرانی بردارید. منتظر فرمان شما هستیم
علیرضا داوودنژاد پس از برگزاری جلسه دیدار هنرمندان با رئیس جمهور یادداشتی را خطاب به حسن روحانی منتشر کرد.
این کارگردان در این یادداشت که در اختیار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قرار داده،آورده است:
« آقای رئیس‌ جمهور
سینما برای آنکه باورپذیر شود ابتدا باید شکل زندگی باشد. تا ما نتوانیم آنچه را بر ما می‌گذرد به دیدار و شنیدار درآوریم، نمی‌توانیم به آنچه آرزو داریم تجسمی باورپذیر و اثرگذار ببخشیم.
پذیرش واقعیت و شناخت آن، گام اول برای تغییر است. سینمای ایران راهی سخت و طولانی در پیش رو دارد. سخت گرفتن بر این سینما و رها کردن آن در مقابل سارقان بازار سیاه و کانال‌های دوبله‌شده ماهواره‌ای، به تاراج ده‌ها میلیون مخاطب فارسی‌زبان، در کشور و منطقه انجامیده است.
امروز اگر قصد بازسازی منظومه هنری و رسانه‌ای کشور را داریم، باید راه بازگرداندن این مخاطبان گریزپا را به دامان تولید داخلی پیدا کنیم. برانداختن بازار سیاه تکثیر و نمایش غیرقانونی فیلم‌های ایرانی، امنیت بخشیدن به سرمایه، تقویت تولید، بسامانی توزیع و افزایش ظرفیت‌های نمایشی چاره‌هایی اجتناب‌ناپذیر برای مقاومت، رقابت و ورود به بازارهای هنری و رسانه‌ای دنیا است و این همه نمی‌تواند در عهده یک وزارتخانه و یا یک سازمان سینمایی باشد مگر آنکه جامعه اصناف او را یاری کند و دولت با همه توان به حمایت از سینمای کشور برخیزد.

شما بسیاری از آنچه را ما در دل داریم، گفتید، اینک وقت عمل است. گام اول را با بسیج همگانی برای برانداختن بازار سیاه تکثیر و نمایش غیرقانونی فیلم‌های ایرانی بردارید. منتظر فرمان شما هستیم.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٢, ٠٨:۴٢

   

پر مبحث ترین ها