سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تلاش دولت برای تشکیل سازمان فارسی زبانان

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٢, ١١:۵٧    نسخه چاپی    
با توجه به اهمیت صیانت از میراث مشترک فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان و احیا و گسترش آن و تقویت پیوندهای فرهنگی بین کشورهای یاد شده و به منظور شناساندن و معرفی تمدن مشترک و ادبیات غنی منطقه به سایر ملل و در راستای توسعه و ارتقای سطح روابط منطقه‌ای، لذا «لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان (ایتا)» برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس می‌شود.
لایحه «اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان (ایتا)» که بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب هیأت وزیران رسیده است، از سوی رئیس‌جمهوری تقدیم مجلس شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: با توجه به اهمیت صیانت از میراث مشترک فرهنگی بین کشورهای فارسی زبان و احیا و گسترش آن و تقویت پیوندهای فرهنگی بین کشورهای یاد شده و به منظور شناساندن و معرفی تمدن مشترک و ادبیات غنی منطقه به سایر ملل و در راستای توسعه و ارتقای سطح روابط منطقه‌ای، لذا «لایحه اساسنامه سازمان فرهنگی هنری فارسی زبانان (ایتا)» برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس می‌شود.

ایتا به ‌عنوان یک تشکیلات منطقه‌ای در چارچوب اساسنامه و طبق مقررات مالی و اداری مصوب خود، برنامه‌ها و مأموریت‌های خود را زیر نظر هیأت امنا اجرا می‌کند. ارکان ایتا شامل شورای وزیران، شورای نمایندگان و دبیرخانه است. مقر ایتا در تهران است. ایتا می‌تواند دفاتر نمایندگی خود را در هر یک از کشورهای عضو بر اساس مقررات آن کشور تأسیس کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٢, ١١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها