سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترویج بدحجابی و خلاف شرع در مجموعه سرزمین کهن+تصاویر

با پخش مجموعه «سرزمین کهن» پنجشنبه شب ها از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی نگرانی مردم متدین جامعه از خدشه دار شدن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی خانواده ها اوج گرفته است.
ترویج بدحجابی و خلاف شرع در مجموعه سرزمین کهن+تصاویر

به گزارش آوینی فیلم به نقل از ندای انقلاب، با پخش مجموعه «سرزمین کهن» پنجشنبه شب ها از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی نگرانی مردم متدین جامعه از خدشه دار شدن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی خانواده ها اوج گرفته است.

تاپیش از این اگر صحنه های بدحجابی و بد پوششی در سینمای کشور وجود داشت، متدینین دلخوش به تلویزیون بودند که بعنوان ملاک و معیاری از تفکر دینی حاکم بر جامعه اسلامی، از نمایش چهره های غیر متعارف و بدحجاب جلوگیری می کرد.
اما معلوم نیست چه اتفاقی افتاده و چه دست هایی در پس پرده وجود دارند که اجازه به نمایش درآمدن صحنه هایی در سریال «سرزمین کهن» را داده که اعتقادات مذهبی مردم مسلمان را به بازی گرفته است؟
ترویج بدحجابی و خلاف شرع در مجموعه سرزمین کهن+تصاویر

تا جائیکه در این مجموعه تلویزیونی به بهانه بررسی تاریخ کشور هنرپیشه های زن با موهای نیمه باز به تصویر کشیده می شوند و دختر بچه ی ۱۱-۱۲ ساله ی! فیلم هم که کاملا بی حجاب است! این درحالی است که صدا و سیما در جاهای دیگر سختگیری نشان داده و حتی در فیلم های خارجی پوشش هنرپیشه های آنها را اصلاح می کند!
به راستی مردم مسلمان و مذهبی چه جوابی به دختران نوجوان خودشان بدهند که مدام می پرسند، اگر آشکار شدن موها و آنچه زینت برای زن محسوب می شود، در انظار نامحرم گناه کبیره و معصیت است و پوشاندن آنها از نامحرم واجب است (۱) (به فتوای تمام مراجع تقلید) که هست، پس چرا تلویزیون ایران اسلامی صحنه ی بی حجابی و چهره مکشوفه ی زنان را به نمایش می گذارد؟

اگر نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم و همچنین نگاه کردن به موی آنان چه با قصد لذت و چه بدون آن حرام است(۲) که هست، تکلیف چیست؟ باید چشممان را بر تلویزیون ایران اسلامی ببندیم؟
درحالیکه حتی پوشانیدن موهای مصنوعی و زینت های پنهانی برای زنان واجب و لازم است(۳)، چرا تن به انتشار و نمایش حرام بیّن در بین مردم مسلمان جامعه اسلامی می دهند؟
ترویج بدحجابی و خلاف شرع در مجموعه سرزمین کهن+تصاویر


این مطلب از باب نهی از منکر و از سر خیرخواهی به مدیران ارزشمدار صدا و سیما گوشزد می گردد و امید است که با نصب العین قرار دادن قوانین مترقی شرع مقدس بیش از پیش حافظ ارزش های اصیل اسلامی و دینی ایران عزیز اسلامی باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٢, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها