سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طباطبایـی: بیم آن دارم که قداست‌زدایی از قمر بنی‌هاشم (ع)عذاب نازل کند.

بنده بیم آن دارم که قداست‌زدایی از قمر بنی‌هاشم (ع) و شیرخواره حضرت اباعبدالله (ع) نه‌تنها بر آن آقایی که اصرار دارد این موضوع باشد، بلکه آنانی که آن را ببینند و به خیال خودشان تصویر را زیبا تصور کنند عذاب نازل کند.
یک استاد برجسته اخلاق با اشاره به تقدس‌زدایی و نمایش چهره حضرت عباس (ع) و فرزندان امام حسین (ع) در فیلم رستاخیز اظهار کرد: نمی‎توان از اینگونه اقدمات، به سادگی گذشت زیرا هر تصویر و نقشی نمی‌تواند گویای معنویت مقدسان باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی در گفتگو با ابنا با بیان اینکه مقام شامخ قمر بنی‌هاشم (ع) بسیار رفیع است، تصریح کرد: وقتی بخواهند پوریای ولی را هم نشان دهند اول قداستش و سپس قیافه‌اش را به نمایش می‌گذارند؛ چه برسد به شخصیتی همچون قمر بنی‌هاشم (ع) که اینقدر معنویتشان بالاست که به تصویر در نمی‎آید.

وی افزود: عوامل فیلم «رستاخیز» کار خلافی را مرتکب شده‎اند؛ ولو اینکه می‌گویند ما هزینه پرداخت کرده‌ایم. هر هزینه‎ای نیز متحمل شده باشند دلیلی برای توجیه این کار خلاف نمی‎شود. آنها وظیفه داشتند قبل از این ماجرا از مراجع معتبر و علمای شایسته سوال و تحقیق کنند.
نماینده سابق تهران و مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر تبعات منفی این فیلم در جامعه گفت: قطعا این تصویر و این فیلم آفت‌زاست و برای مسلمین امری خطیر است.

طباطبایی به عوامل فیلم «رستاخیز» هشدار داد: بنده بیم آن دارم که قداست‌زدایی از قمر بنی‌هاشم (ع) و شیرخواره حضرت اباعبدالله (ع) نه‌تنها بر آن آقایی که اصرار دارد این موضوع باشد، بلکه آنانی که آن را ببینند و به خیال خودشان تصویر را زیبا تصور کنند عذاب نازل کند.
وی اضافه کرد: این عذاب معنایش چنین نیست که بیفتند و بسوزند و بمیرند. نه! عذاب الهی بر دل وارد می‎شود؛ یعنی دل‎ها تیره و چشم باطن کور می‌شود.

این استاد اخلاق با اشاره به آیه «لَهُم قُلُوبٌ لا یَفقَهُونَ بها ولَهُم أَعیُنٌ لا یُبصِرُونَ بها ولَهُمْ آذانٌ لا یَسمَعُونَ بها ...» اظهار کرد: این تقدس‌زدایی بدین معناست که آدم‌هایی که وارد این عرصه شدند امر خطیری را ضایع کردند و از بین بردند. خداوند نیز استعداد و هوش را از آنها می‎گیرد و آدم‏‌های بدبختی می‌شوند که قرآن می‏‌فرماید این جور آدم‌ها زمینه خطر، خزی و بدعاقبتی را برای خودشان فراهم می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: به نظر من نه‌تنها تصویر کردن فرزندان معصومین (ع) - به خصوص حضرت علی‌اکبر (ع) و علی‌اصغر (ع) - بلکه به تصویر کشیدن هر کدام از بزرگان دینی جز ضایع کردن قدرت ایمانی و تقوایی آنها چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

طباطبایی در پایان خطاب به عوامل فیلم «رستاخیز» گفت: اصالت هنرمند در این است که با هنر خود اعتقادات را تقویت کند. اینکه یک هنرمند فضایی برای ضعف اعتقادی ایجاد کند، نشان از ضعف و بی‌هنری اوست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٢, ٢١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها