سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرفخانی خبر داد:

ثبت ۳۰ وقف جدید در نخستین روزهای سال ۹۳

بروز شده : ٣-٠١-١٣٩٣, ١٢:٣٧    نسخه چاپی    
حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ماه در 2286 امامزاده کشور ادامه خواهد یافت،گفت: این طرح به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز و باهدف تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی آغاز شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مردم نیک اندیش ایران با نیات خیرخواهانه و نوع دوستانه و تروج فرهنگ دینی و قرآنی ، ۳۰ وقف جدید را طی روزهای آغازین سال نو به ثبت رساندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ماه در 2286 امامزاده کشور ادامه خواهد یافت،گفت: این طرح به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز و باهدف تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی آغاز شده است.

وی ادامه داد: تبلیغ و ترویج سنت های اصیل اسلامی به هموطنان در عید نوروز باستانی و خدمت رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه مندی در زائران محترم بقاع و اماکن متبرکه از دیگر اهداف این طرح است.

شرفخانی با اشاره به استقبال گسترده مردم از خیمه های معرفت افزود : در 947 امامزاده کشور ، غرفه های مشاوره و پاسخگویی و در 450 امامزاده خیمه های معرفت برپا شده است و همچنین در خیمه های معرفت نیز 6 موضوع از قبیل ؛ کودک، نوجوان، مشاوره خانواده، پاسخگویی به مسائل شرعی، ایجاد وقف جدید و تبلیغات چند رسانه ای ارائه می گردد که در راستای فعالیت این غرفه ها و ارائه مشاوره به زائران و مسافران نوروزی درخصوص سنت حسنه وقف ، تاکنون براساس آخرین گزارشات 30 وقف جدید در آغازین روزهای سال 93 به ثبت رسیده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به وقف های شاخص ثبت شده در سال جدید ، گفت: 900 متر مربع زمین در شهرستان خدابنده زنجان وقف ساخت مسجد شد ، همچنین 500 متر مربع زمین در شهرستان نوشهر وقف ساخت مرکز فرهنگی و در اراک نیز ، 2 میلیارد ریال با نیت ساخت حسینیه امامزاده محمد عابد (ع) اهدا گردید.

وی ادامه داد: در شهرستان بهبهان ، یک دستگاه آمبولانس به ارزش 150 میلیون تومان وقف شد و همچنین یک باب منزل مسکونی نیز جهت کمک به مساجد شهرستان خوی به ارزش دو میلیارد ریال وقف شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠١-١٣٩٣, ١٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها