سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح دانشگاه آزاد برای تحصیل دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در حال تدوین یک طرح اختیاری هستیم تا دانشجویان بتوانند، در سه ترم تحصیلی در طول سال، دوره کارشناسی را حداکثر سه ساله تمام کنند.
رئیس دانشگاه آزاد از تدوین طرحی برای تحصیل دانشجویان در سه ترم تحصیلی در طول سال، به صورت اختیاری خبر داد.

به گزارش تسنیم،حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان دانشگاه آزاد و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مادر دانشگاه‌های صنعتی کشور به شمار می‌رود، گفت: امیدوارم این تفاهم‌نامه بنای فعالیت‌های مشترک علمی میان این دو دانشگاه در آینده باشد.

وی افزود: معقتدم هر دو دانشگاه با توجه به برخورداری از امکانات و پتانسیل علمی، می‌توانند تاثیر عمیقی در توسعه کشور به ویژه در حوزه پژوهش و فناوری داشته باشند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال 93 به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: این نام‌گذاری ایجاب می‌کند تا همکاری گسترده‌تری میان دانشگاه‌ها شکل بگیرد، چرا که استفاده دانشگاه‌ها از امکانات و نیروی انسانی متخصص یکدیگر قطعا در توسعه اقتصادی کشور موثر است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در حال تدوین یک طرح اختیاری هستیم تا دانشجویان بتوانند، در سه ترم تحصیلی در طول سال، دوره کارشناسی را حداکثر سه ساله تمام کنند.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل تعطیلی‌های زیادی که وجود دارد، دانشگاه‌ها کمتر از شش ماه در سال فعال هستند و این به ضرر کشور است.

میرزاده گفت: دانشگاه آزاد آمادگی دارد تا از پروژه‌های بخش صنعت دانشگاه امیرکبیر پشتیبانی کند.

*برگزاری دوره‌های مشترک بین دانشگاه آزاد و دانشگاه امیرکبیر

علیرضا رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن ابراز خرسندی از حضور میرزاده در دانشگاه امیرکبیر، گفت: دکتر میرزاده یکی از اعضای خانواده دانشگاه امیرکبیر به شمار می‌رود. دانشگاه امیرکبیر وی را به عنوان یکی از اعضای هیئت‌علمی و استادی که همواره منشا خدمات علمی گسترده بوده، می‌شناسد.

رهایی با بیان اینکه دانشگاه آزاد دارای پتانسیل بالای علمی است، گفت: این دانشگاه در طول سه دهه گذشته منشا خدمات علمی گسترده و مهمی در کشور بوده و نقش موثری در تربیت نیروی‌انسانی در اقصی نقاط کشور داشته است.

وی ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این دو دانشگاه، اظهار داشت: انعقاد این قرارداد میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، زمینه‌ساز استفاده از پتانسیل‌های موجود مشترک در تربیت نیروی انسانی، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی خواهد بود.

رهایی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در سطح بین‌المللی، گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در برخی از کشورها، فعالیت‌های دانشگاهی گسترده و موثری دارد، در این راستا علاقمندیم همکاری مشترک با دانشگاه آزاد نیز داشته باشیم.

وی افزود: برگزاری دوره‌های دکتری و چاپ مقالات علمی مشترک و انجام طرح‌های کلانی که امروز به عنوان نیاز اصلی کشور مطرح است، از زمینه‌های همکاری مشترک این دو دانشگاه به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه حضور میرزاده در دانشگاه آزاد، باعث ارتقای کیفی این دانشگاه در سطوح مختلف شده است، اظهار داشت: این حضور فرصت مغتنمی برای ماست تا در سال اقتصاد و فرهنگ بتوانیم این همکاری را به صورت گسترده ادامه دهیم و با توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش در راه اقتصاد مقاومتی گام برداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩٣, ١١:۴۵

   

پر مبحث ترین ها