سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لغو توقیف 9 دی + تكذيبيه

این پرونده در حال حاضر در مرحله سؤال آقای نادران از زنگنه است و اکنون متأسفانه این مسئله در دستور کار مجلس قرار نمی‌گیرد و هیئت رئیسه برخلاف آئین‌نامه عمل می‌کند.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده قضایی مهدی هاشمی، گفت: اسناد خارجی پرونده مهدی هاشمی در حال ترجمه است.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حمید رسائی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه گردهمایی ناگفته‌های سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قوه قضائیه در حال ترجمه اسناد خارجی پرونده مهدی هاشمی است و در صورت احراز اتهام وارد عمل شده و به این موضوع رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت پرونده کرسنت بیان کرد: این پرونده در حال حاضر در مرحله سؤال آقای نادران از زنگنه است و اکنون متأسفانه این مسئله در دستور کار مجلس قرار نمی‌گیرد و هیئت رئیسه برخلاف آئین‌نامه عمل می‌کند.

عضو کمیسیون اصل نود در خصوص هفته نامه 9 دی، ادامه داد: در حال حاضر این هفته نامه با پیگیری های صورت گرفته از توقیف خارج شده است.

تكذيبيه
مدیرمسئول هفته‌نامه 9 دی با بیان اینکه هفته‌نامه ۹ دی همچنان در توقیف است، گفت: پیگیری قضایی برای انتشار آن ادامه دارد.

حمید رسایی مدیر مسئول هفته نامه ٩ دی و نماینده تهران در گفت‌وگو با فارس در خصوص خبر رفع توقیف ٩ دی گفت: متاسفانه تا امروز چنین موضوعی به ما اعلام نشده و این اشتباه عمدی یا سهوی یک خبرگزاری از مصاحبه بنده در جمع خبرنگاران بوده و الا رسانه های دیگر اینطور منتشر نکرده اند و ٩ دی همچنان توقیف است.

رسایی در خصوص وضعیت انتشار ٩ دی گفت: بنده بعد از ارجاع پرونده ٩ دی به دادگاه در اویل بهمن سال٩١ تاکنون چندبار در دادگاه حاضر شده ام. بعد از عید هم برای موارد جدید شکایت هیات نظارت که منجر به توقیف شد به دادگاه رفته ام و مستنداتم را ارائه داده ام ولی هنوز نتیجه مشخص نشده.

نماینده تهران گفت: مواردی که ٩ دی به دلیل آن توقیف شده واقعا منطبق بر قانون نیست. تنها دلیل توقیف انتقاد از توافقنامه ژنو و جابجایی های زیاد در دولت است.

مدیر مسئول ٩ دی گفت: هفته نامه ٩ دی در سال ٩٢ فقط دو تذکر کتبی و یک مورد تذکر شفاهی دریافت کرده در حالی که روزنامه قانون در سال ٩٢ شش تذکر دریافت کرده و روزنامه ایران ٤ تذکر گرفته پس چرا آنها توقیف نشدند با اینکه روزنامه قانون به احکام دینی هم توهین کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١١:٠١

   

پر مبحث ترین ها