سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فانی خبر داد:

امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در مقاطع بالاتر

آن دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی هستند؛ پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی 70 تا 75 درصد و کارشناسی 60 تا 65 درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می شوند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: با تصویب اصلاح ماده واحده امکان شرکت فرهنگیان دارای مدرک معادل در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر در شورای عالی انقلاب فرهنگی از این پس فرهنگیان دارای مدرک معادل می توانند در آزمون ورودی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، علی اصغر فانی اظهار داشت: آن دسته از فرهنگیانی که دارای مدرک معادل فوق دیپلم و یا مدرک معادل کارشناسی هستند؛ پس از ارزشیابی مدارک آنها، نسبت به مدارک معادل کاردانی 70 تا 75 درصد و کارشناسی 60 تا 65 درصد واحدهای گذرانده شده، پذیرفته می شوند.

وی افزود: تحصیل این گروه از فرهنگیان در مقاطع تحصیلی بالاتر، مشروط به جبران کسری واحدهای درسی خود در مدت زمان معین مندرج در آیین نامه اجرایی این ماده واحده است.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این مصوبه صرفا شامل کسانی می شود که در آزمون مقاطع تحصیلی بالاتر ( کارشناسی و کارشناسی ارشد) شرکت کرده و پذیرفته شده اند.

بر اساس این گزارش، مصوبه مذکور به منظور اجرا از سوی رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩٣, ١٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها