سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:

کتب درسی سوم راهنمایی برای سال تحصیلی آینده چاپ نمی‌شود

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢۶    نسخه چاپی    
در حال حاضر کتاب‌هایی که برای سال تحصیلی جدید، بدون تغییر هستند، چاپ شده‌اند و کتاب‌های جدیدالتألیف نیز در ماه آینده زیر چاپ می‌رود.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با توجه به اینکه در سال تحصیلی آینده موقتاً پایه سوم راهنمایی نداریم، کتب درسی این پایه هم چاپ نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید، پایه سوم راهنمایی نداریم به همین دلیل، کتب درسی این پایه نیز چاپ نمی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر کتاب‌هایی که برای سال تحصیلی جدید، بدون تغییر هستند، چاپ شده‌اند و کتاب‌های جدیدالتألیف نیز در ماه آینده زیر چاپ می‌رود.

به گزارش فارس، با توجه به اجرای نظام «3ـ3ـ6» و ایجاد پایه ششم در دبستان های کشور و در نتیجه ورود دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی به ششم ابتدایی، در سال تحصیلی 92ـ91، پایه اول راهنمایی نداشتیم؛ در سال تحصیلی 93ـ92 پایه دوم راهنمایی نداریم و در سال تحصیلی 94ـ93، پایه سوم راهنمایی نخواهیم داشت.

در حال حاضر دوره دبستان، 6 ساله است و دوره راهنمایی به عنوان دوره اول متوسطه و دوره دبیرستان به عنوان دوره دوم متوسطه نامیده می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢۶

   

پر مبحث ترین ها