سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سینما گره طناب‏‌های اعدام را می‏‌گشاید

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۵۶    نسخه چاپی    
تصویر غلطی در خصوص سوپر استارها وجود دارد که هنرمندان بسیار ثروتمند هستند، اما باید گفت که این طور نیست، با این حال مهناز افشار و مهتاب کرامتی با هم مبلغ 100 میلیون تومان را پرداخت کرده‌اند
این روزها اخبار بخشش اولیای دم از خطای گناهکاران زیاد شنیده می‌شود، اتفاقی که روحیه رأفت اسلامی و اخلاق ایرانی را به نمایش عمومی می‌گذارد. از سوی دیگر بسیاری از چهره‌های شناخته شده هنری و اجتماعی در تکاپوی ترویج روحیه بخشش و بازگشت زندانیان به زندگی، تلاش‌های زیادی از خود نشان داده‌اند.

به گزارش ایران، در آخرین اقدام اهالی فرهنگ و هنر، عوامل فیلم سینمایی «طبقه حساس» گرد هم آمدند تا به واسطه برگزاری اکران خیریه آخرین فیلم کمال تبریزی هزینه دیه سه جوان محکوم به اعدام را جمع‌آوری کنند. در این مراسم نهایتاً 700 میلیون تومان جمع شد که در نوع خود اتفاق باارزشی است.

در این مراسم خیریه که در سینما عصر جدید برگزار شد، جدا از عوامل سازنده فیلم، تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون در کنار مردم حضور داشتند.
در ابتدای این گردهمایی احسان کرمی مجری برنامه در حالی که یک دستگاه کارتخوان الکترونیکی را به حاضران نشان می‌داد، گفت: «همان‌طور که در قرآن نیز آمده است قصاص حق است، اما نباید فراموش کنیم که این سه جوان درست در زمانی مرتکب قتل شدند که حتی به سن قانونی هم نرسیده بودند.» وی افزود: «تصویر غلطی در خصوص سوپر استارها وجود دارد که هنرمندان بسیار ثروتمند هستند، اما باید گفت که این طور نیست، با این حال مهناز افشار و مهتاب کرامتی با هم مبلغ 100 میلیون تومان را پرداخت کرده‌اند.»

در ادامه این مراسم، رضا عطاران، بهاره رهنما و حبیب رضایی به روی صحنه آمدند. رهنما به عنوان سفیر انجمن حمایت از کودکان از برگزارکنندگان این مراسم تشکر کرد و گفت با دوستانش مبلغ 11 میلیون تومان به این مراسم اهدا کرده‌اند. همچنین رضا عطاران و محمدرضا هدایتی در مجموع 100 میلیون تومان، دست‌اندرکاران طرح «طبقه حساس» 20 میلیون تومان و پول فروش گیشه(مبلغ بیش از 8 میلیون تومان)، طرح سینمایی «شهر موش ها» مبلغ 10 میلیون تومان، مصطفی انصاری 100 میلیون تومان، الهه کولایی 500 هزار تومان وهومن بهمنش 5 میلیون تومان پرداخت کردند. همچنین بسیاری از حاضران در سینما با پرداخت مبالغ مختلف از طریق دستگاه کارتخوان در این امر انسانی شرکت کردند.

در بخش دیگری از این برنامه خسرو احمدی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون روی صحنه آمد و گفت: « زمانی که علی ضیاء گفت می‌خواهد ردیف به ردیف پول جمع کند من ترسیدم، چرا که من و تعداد بسیاری از افراد حاضر در این جمع در سطحی از وضعیت اقتصادی نیستیم که کمک‌های میلیونی کنیم، به همین دلیل خجالت کشیدم، اما بعد دیدم که نفس کار مهم است، مهم این است که کمک کنیم، مبلغ آن اصلاً مهم نیست.»
گفتنی است، در پایان این مراسم خیریه، در حالی که هنوز 100 میلیون تومان برای نجات جان سه جوان کم آمده بود، ستارگان سینمای ایران در کنار صحنه قرار گرفتند تا عکس و یا امضای خود را به نفع نجات جان این سه جوان به فروش بگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها