سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیمه تکمیلی برای هنرمندان

در ادامه این جلسه تصمیم گرفته شد که در موارد اضطراری در خصوص بستری شدن هر یک از هنرمندان بیمه شده مراتب با تأیید سازمان سینمایی توسط صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان نزد بیمارستان مربوط متعهد خواهد شد.
درجلسه مشترک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت خانه سینما با صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان مقرر شد همه هنرمندان متقاضی تا پایان سال 1393 از خدمات بیمه تکمیلی بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی بروز مشکلاتی درخصوص بیمه هنرمندان سینما، عصر روز چهارشنبه جلسه ای با حضور مسئولان سینمایی و خانه سینما با رئیس صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان برگزار وتصمیماتی اتخاذ شد.

در این جلسه مصوب شد که هنرمندان دارنده کارت بیمه طلایی که پایان تعهدات آن 10 اردیبهشت است، تا پایان اردیبهشت سال جاری در صورت نیاز به خدمات ویژه تکمیلی می توانند با مراجعه به صندوق از تعهدات بیمه تکمیلی بهره مند شده و با مساعدت مدیرعامل صندوق هیچ گونه مشکلی در آن بازه زمانی 20 روزه (تا پایان اردیبهشت) برای آنها پیش نخواهد آمد؛ بدیهی است هنرمندان می بایستی قبل از هر گونه اقدام درمانی و پرداخت هزینه به مراکز پزشکی نسبت به دریافت معرفی نامه از سازمان و صندوق هنرمدان اقدام کنند.

در ادامه این جلسه تصمیم گرفته شد که در موارد اضطراری در خصوص بستری شدن هر یک از هنرمندان بیمه شده مراتب با تأیید سازمان سینمایی توسط صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان نزد بیمارستان مربوط متعهد خواهد شد.
در این جلسه مقرر شد که سیاست ها و ضوابط ارائه خدمات بیمه ای (تأمین اجتماعی، تکمیلی و...) معیشتی و توسعه ای سال 93 از طریق صندوق حمایت از هنرمندان به سازمان سینمایی اعلام خواهد شد و تا اطلاع رسانی به صنوف سینمایی و متقاضیان صورت پذیرد.
بیمه تأمین اجتماعی هنرمندانی که در سال های پیش بیمه شده اند بدون هیچ گونه مشکلی به قوت خود باقی است اما برای متقاضیان جدید،سیاست ها و شرایط جدید صندوق اعلام خواهد شد.
پیش از این به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه هنرمندان توسط نهادهای مربوطه، شرکت های بیمه ای از ارائه خدمات به این افراد از ابتدای سال جاری خودداری کرده بودند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها