سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نسیم لودگی وزیدن گرفت

برنامه‌سازان هر چقدر هم خلاق باشند وقتی به تلویزیون می‌ایند تبدیل به آدم‌های خنثی‌ایی می‌شوند که یک قدم جلوتر از پای خود را نمی‌بینند.آنها بینندگان تلویزیون را آدم‌های بی شعوری می‌دانند که هر چه بخوردشان بدهند مجبور هستند تماشا کنند چون گزینه دیگری برای انتخاب ندارند.
فقط می‌توان نام «لودگی» بر روی آن گذاشت به برنامه‌هایی که از شبکه نسیم به خورد مردم داده می‌شود . برنامه‌هایی که قرار است به اصطلاح مردم را بخنداند و خستگی را از آنها دور کند و چراغ امید را در دل آنها روشن کند.

به گزارش پارسینه، شبکه نسیم که پخش آزمایشی آن سال گذشته آغاز شد، چند روز پیش با حضور رئیس سازمان صدا و سیما به صورت رسمی در کردستان افتتاح شد.قبل از افتتاح رسمی این شبکه مدیران آن تبلیغ زیادی درباره برنامه‌های تولیدی این شبکه انجام دادند و در گفتگو با رسانه‌های مختلف اعلام کردند که برنامه‌های مفرحی برای مردم تدارک دید‌ه‌اند که برخی از آنها را برنامه‌سازانی مانند منصور ضابطیان ، رامبد جوان و رضا رشید‌پور ساخته‌اند.

اما این نام‌ها هرچند پشت خود چند سال سابقه برنامه‌سازی را دارند اما در همین چند روزی که برنامه‌های جدید شبکه نسیم به روی آنتن رفته نشان داده که سابقه آدم‌های رسانه‌ای نمی‌تواند ضامن موفقیت آنها باشد. برنامه‌سازان تلویزیون فقط مجری دیدگاه‌های مدیران تلویزیون هستند و نمی‌توانند بیشتر از این دید‌گاه‌ها قدمی بردارند و خلاقیت به خرج دهند.
در واقع برنامه‌سازان هر چقدر هم خلاق باشند وقتی به تلویزیون می‌ایند تبدیل به آدم‌های خنثی‌ایی می‌شوند که یک قدم جلوتر از پای خود را نمی‌بینند.آنها بینندگان تلویزیون را آدم‌های بی شعوری می‌دانند که هر چه بخوردشان بدهند مجبور هستند تماشا کنند چون گزینه دیگری برای انتخاب ندارند.

شبکه نسیم در کردستان و در حضور مردم افتتاح شد این مراسم از چند شبکه تلویزیونی به صورت مستقیم پخش می‌شد از همین مراسم می‌شد فهمید که نسیم یکی از شبکه های بی‌هدف و بی‌برنامه مثل دیگر شبکه‌های تلویزیونی است.
وقتی به اصطلاح کمدین‌های مریوانی به روی سن آمدند تا برنامه اجرا کنند به یکدیگر القابی مانند نفهم و خِنگ دادند و از همین‌جا باید می‌فهمیدی که تلویزیون و شبکه نسیم قرار است لودگی و فحاشی را ترویج کند.

وقتی رئیس سازمان صدا و سیما در جمع مردم موتورسواری کرد و با آنها مسابقه دو گذاشت و برایشان جوک و لطیفه تعریف کرد باید فهمید گروهی که سازمان عریض و طویل صدا و سیما را اداره می‌کنند بین خودمانی شدن و مدیریت فاصله‌ای نمی‌بینند و فکر می‌‌کنند مدیر مردمی بودن یعنی مانند آنها بودن و مانند آنها فکر کردن.
مدیران رسانه عریض و طویل صدا و سیما گویا نمی‌دانند وظیفه رسانه ارتقاء سطح آگاهی و سلیقه مردم است.اگر مدیران، برنامه‌سازان و اهالی صدا و سیما هم مثل مردم فکر کنند و هم سطح با آگاهی و خواسته‌های آنها برنامه‌سازی کنند که جامعه به قهقرا می‌رود و فرهنگ و هنر سر از ناکجاآباد در می‌آورد.

با همین دیدگاه مدیران تلویزیون از رضا رشیدپور دعوت کرده‌اند تا بعد از چند سال به خانه خودش ! برگردد و برای این رسانه برنامه‌های طنز بسازد.همان رشیدپوری که بعد از اخراج از سازمان صدا وسیما در فضای مجازی هر چه دل تنگ‌اش می‌خواست به مدیران تلویزیون گفت و آنها را به صفاتی مانند کوته‌نظر متهم کرد.
حالا در مراسم آشتی‌کنان رشیدپور و رسانه ملی این مردم هستند که باید بسوزند! چون رشید پور که در کارنامه خود اجرای چند برنامه تلویزیونی را دارد نمی‌تواند و نخواهد توانست برنامه‌ساز آنهم از نوع کمدی‌اش باشد.حالا رشیدپور با برنامه عینک آفتابی به شبکه نسیم آمده تا با تقلید ناشیانه از مهران مدیری و مجموعه شوخی کردم به ریش مخاطبان بخندد.

با نگاهی به صفحه اینستاگرام رشیدپور می‌توان به این نتیجه رسید او به شدت تشنه مطرح کردن ظاهر خود است در برنامه عینک آفتابی هم رشیدپور باز هم دارد ظاهر به گمان خود اراسته و متفاوت‌‌اش را به رخ مردم می‌کشد.عینک آفتابی می‌زند و بالبخندی تصنعی رو به دوربین حرف‌های بی‌مزه ای می‌گوید و توقع دارد مردم به این حرف‌ها هم بخندند.

رشیدپور در بخشی از برنامه که ادای گویندگان اخبار را درمی‌آورد به خانمی که نقش گوینده را بازی می‌کند لقب انگری برد (زن خشمگین) می‌دهد و به همین سادگی از تریبون میلیونی صدا و سیما به زنان توهین می‌کند.
رامبد جوان هم که با برنامه تحویل سال‌اش که از شبکه تهران پخش شد نشان داد به اصطلاح سوراخ دعا را پیدا کرده و به خوبی می‌داند چگونه جیب خود را با تبلیغات پر طمراق برای خودش و برنامه‌اش پر پول کند.

شبکه نسیم با وعده و وعید‌های زیادی افتتاح شد.اما در همین اول راه نشان داد که یک شبکه تلویزیونی که تفکر و هدف پشت آن نباشد می‌تواند، سی و چند سال انقلاب فرهنگی را زیر سوال ببرد، فرهنگ‌سازی را به سخره بگیرد و مردم را به سمت لودگی راهنمایی کند و فرهنگ بی‌تربیتی را ترویج نماید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها