سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رعایت حجاب بخشی از الزامات ورود به اماکن عمومی شود

نظام در درجه اول باید قرص و محکم باید پای ارزش‌های نظام بایستد و این موضوع را حل کند؛ نمی‌شود ما به مردم بگوییم برای انجام کارهایتان به ادارات مراجعه کنید،‌ آن وقت متصدیان با هر ظاهر و حجابی در پشت میزها بنشینند،‌ چرا که اینجا کفرستان، اروپا و آمریکا نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حجاب به‌عنوان قانونی پر و پیمان یاد کرد و گفت: ان‌شاءالله از طریق مجلس هم در این باره اقدام می‌کنیم.

مجتبی رحماندوست در گفتگو با فارس با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه برای آغاز به‌کار فرهنگی برای موضوع حجاب دیر نیست، گفت:‌ این جمله که «برای حجاب باید کار فرهنگی انجام شود» ترجیع‌بند ثابت این گونه بحث‌هاست که به نظر نمی‌رسد کسی با این کار مخالف باشد.
وی وضعیت حجاب در شهرهای امروز کشور را مخالف آن چیزی دانست که برای آن انقلاب کرده‌ایم، بیان کرد: بی‌شک امام(ره) و شهدا از این وضع راضی نیستند، بنابراین باید اصلاح شود.
رحماندوست از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حجاب به‌عنوان قانونی پر و پیمان یاد کرد و گفت: ان‌شاءالله از طریق مجلس هم در این باره اقدام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مسأله حجاب، اولویت کاری با مسئولان اجرایی و حکومتی است، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی باید ابتدا خودش را جمع و جور کند، یعنی آدم‌هایی که متصدی امور هستند، ملزم به رعایت حجاب شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ دستگاه دولتی نمی‌تواند آدمی به این معیارها در میان کارمندان خود توجه نکند و لازم است کسانی که در ادارجات پاسخ‌گوی مردم هستند، رعایت این گونه معیارها و شاخص‌ها را بکنند.

وی مسئولان بی‌قید نسبت به حجاب کارمندان خود را خائن به روح و خون شهدا عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های دولتی از نظام جمهوری اسلامی حقوق می‌گیرند و لازم است چه در وزارتخانه‌ها، هواپیماها، شهرداری و دستگاه‌های نظارتی در آن‌ها حجاب مراعات شود.

رحماندوست گفت: نظام در درجه اول باید قرص و محکم باید پای ارزش‌های نظام بایستد و این موضوع را حل کند؛ نمی‌شود ما به مردم بگوییم برای انجام کارهایتان به ادارات مراجعه کنید،‌ آن وقت متصدیان با هر ظاهر و حجابی در پشت میزها بنشینند،‌ چرا که اینجا کفرستان، اروپا و آمریکا نیست.

وی با اشاره به شرایط و الزاماتی از قبیل ممنوعیت کشیدن سیگار،‌ ایجاد سر و صدای بلند، تحویل موبایل‌ها و ... برای ورود به بعضی سازمان‌ها و ادارجات گفت: رعایت حجاب نیز باید بخشی از الزامات ورود به اماکن عمومی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٠٩

   

پر مبحث ترین ها