سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقوی‌حسینی:

توصیه فیروزآبادی به رسانه‌ها بجا بود/رسانه‌ها چارچوب‌ها را رعایت کنند

رسانه‌ها باید مرز تخریب و نقد را تشخیص دهند. طرح نقد منصفانه خیلی خوب است و به تیم مذاکره‌کننده کمک می‌کند ولی اگر خدای ناکرده به سمت تخریب و تضعیف تیم مذاکره‌کننده برویم به نفع منافع ملی کشور نیست.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صحبت‌های اخیر سرلشگر فیروزآبادی در حمایت از دولت و عملکرد رسانه‌های منتسب به نیروهای نظامی در شرایط حساس فعلی بسیار بجا و درست بود، گفت که رسانه‌های منتسب به نیروهای مصلح ارگان تشکیلاتی هستند که باید از سیاست‌های سازمانی خود پیروی کنند.

سیدحسین نبوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اخیرا آقای فیروزآبادی توصیه‌ای به رسانه‌ها داشتند که در شرایط حساس فعلی بجا و درست بود.

وی افزود: درست است که رسالت رسانه‌ها، طرح دیدگاه‌ها، نظرات و انتقادات است اما اکنون در عرصه بین‌المللی وارد صحنه مهمی از مذاکرات شدیم که تیم مذاکره‌کننده در خط مقدم این مذاکرات ایستاده است. بنابراین فضای رسانه‌ای باید به شکلی پیش رود که پشتیبان تیم مذاکره‌کننده باشد تا این تیم احساس پشت‌گرمی و دلگرمی از جامعه داشته باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد: رسانه‌ها باید مرز تخریب و نقد را تشخیص دهند. طرح نقد منصفانه خیلی خوب است و به تیم مذاکره‌کننده کمک می‌کند ولی اگر خدای ناکرده به سمت تخریب و تضعیف تیم مذاکره‌کننده برویم به نفع منافع ملی کشور نیست.

نقوی‌حسینی در مورد بخشی از صحبت‌های فیروزآبادی در مورد عملکرد رسانه‌های منتسب به نیروهای نظامی گفت: رسانه‌های مربوط به نیروهای مسلح ارگان یک تشکیلات هستند که باید از سیاست‌های تشکیلات خود پیروی کنند.

وی افزود: براین اساس ارگان این تشکل‌ها و سازمان‌ها مثل رسانه‌های دیگر نیستند که بگویند به هر شکلی بخواهیم می‌نویسیم بویژه اینکه ارگان سازمانی نظامی هستند و سازمان‌های نظامی نیز در مواضع خود چارچوبی دارند که باید رعایت کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: گاهی اوقات جریان و گروه‌های سیاسی تلاش می‌کنند تا به استفاده از این رسانه‌ها آنها را به بلندگوی جناح و جریان خود تبدیل کند لذا توصیه آقای فیروزآبادی این بود که این جریانات که از رسانه‌های نظامی بهره‌برداری سیاسی نکنند.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه حمایت فیروزآبادی از دولت و شخص رییس جمهور از بعد منافع ملی کشور صورت گرفته است، گفت: وقتی که دولت یا دستگاه دیپلماسی ما در عرصه بین‌المللی حضور پیدا می‌کند، نماینده ملت ماست و باید از منافع ملی کشور دفاع کند، در این مورد هم طبیعی است که آقای فیروزآبادی از دولت حمایت کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩٣, ٢١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها