سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نمایش عمومی فیلم محمد(ص) در پاییز

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۵٨    نسخه چاپی    
در این چند سال هجمه‌های زیادی به پیامبر صورت گرفته و زمانی که دلایل این هجمه‌ها را از طرف ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌های زمان بررسی می‌کنیم به این موضوع می‌رسیم که آنها نگران این هستند که این دین با دنیای زر و زور آنها مغایر است.
مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی«محمد» (ص) با بیان این مطلب در نخستین روز از اولین دوره برپایی جشنواره بین‌المللی فرهنگی ــ هنری اهل‌بیت(ع) که با عنوان جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) برگزار شد، گفت: انجام دادن کار برای حضرت رسول(ص) و حتی حضور و قدم برداشتن در این راه مانند رحمتی است که بر فرد نازل شده است. من توفیق این را داشتم که چند سال از عمرم را صرف این پروژه کنم. در این چند سال هجمه‌های زیادی به پیامبر صورت گرفته و زمانی که دلایل این هجمه‌ها را از طرف ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌های زمان بررسی می‌کنیم به این موضوع می‌رسیم که آنها نگران این هستند که این دین با دنیای زر و زور آنها مغایر است.

به گزارش «تیک» و به نقل از خبرگزاری مهر،مجیدی در ادامه افزود: امروز دنیا در جهل مرکب قرار دارد و فقط رنگ این جهل عوض شده و جهل مدرن به وجود آمده است. مخالفان اسلام می‌ترسند که حقیقت اسلام ناب محمدی برای همه دنیا عیان شود و آنها دنیای خود را از دست بدهند. آنها از اسلام در کشورهای مختلف وحشت و ترور را نمایش می‌دهند، چه‌بسا که اسلام در خود کشورهای جهان اسلام مظلوم‌تر از دیگر نقاط دنیاست. ما شاهدیم که اهداف پیامبر در کشورهای اسلامی مغفول می‌ماند، در این شرایط ما باید چه توقعی از دشمنان داشته باشیم.

کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص)متذکر شد: پیش از اینکه جفا در حق پیامبر صورت گرفته باشد با این‌گونه رفتارها جفا در حق بشریت شده است چرا که آنها شان و منزلت عالم را کتمان کرده‌اند. من اعتقادم بر این است که باید بهترین امکانات را صرف این مسیر بزرگ کنیم و نباید فقط به ارائه همایش‌ها و آثار اکتفا کنیم. چرا که دنیای امروز از طریق هنر و به‌خصوص سینما در حال ارائه اهداف خود است. همان‌طور که صهیونیست‌ها اهداف خود را از این طریق به مردم دنیا می‌رسانند ما نیز باید روی این تکنیک سرمایه‌گذاری کنیم.

مجیدی در مورد شهرکی که در زمان ساخت این فیلم ساخته شده است، گفت: این شهرک تا 30 سال کاربرد خواهد داشت و از طریق آن می‌توانیم فیلم‌های مختلفی را تولید کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که کار ما در حوزه دین با بیانیه و ابلاغیه جلو نمی‌رود، گفت: در مورد پیامبر اعظم(ص) تاکنون فقط دو فیلم ساخته شده است در حالی که وجود اقیانوس بزرگ پیامبر در یک فیلم نمی‌گنجد و با بیانیه و ابلاغیه کارهای ما در حوزه دین جلو نخواهد رفت در حالی که ما هنرمندان و استعدادهای زیادی را در این حوزه داریم.

کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص) در پایان گفت: ظرف 4 یا 5 ماه دیگر این پروژه سینمایی به پایان خواهد رسید و به نمایش عمومی می‌رسد. در این فیلم سعی کردیم تا وحدت بین مسلمین را نمایش دهیم، همچنین این فیلم بیشتر به مقطع کودکی پیامبر(ص) پرداخته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها