سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر ارشاد: باید در هر برج مسکونی یک سینما دایر شود

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ٠١:١١    نسخه چاپی    
در همین راستا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص اعتبارات و مساعدتهای لازم از ادارات و بخشهای دولتی متقاضی راه اندازی سینما، حمایت و بستر اجرای آن را فراهم می کند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید در هر مجتمع و برج مسکونی یک سینما راه اندازی شود و دولت مصمم است از انجام چنین اقداماتی حمایت کند.

ˈحجت الله ایوبیˈ که ریاست سازمان سینمایی و سمعی و بصری کشور را نیز بر عهده دارد، عصر چهارشنبه در دیدار با فعالان و هنرمندان سینمایی خراسان رضوی در مشهد افزود: توسعه کمی و کیفی سینماها و ارتقای دانش سینمایی در سطح کشور از اولویتهای مورد توجه این وزارتخانه است و برای تحقق آن، از ظرفیت همه بخشها اعم از خصوصی و دولتی برای توسعه زیرساختهای سینما استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص اعتبارات و مساعدتهای لازم از ادارات و بخشهای دولتی متقاضی راه اندازی سینما، حمایت و بستر اجرای آن را فراهم می کند.

ایوبی گفت: ما معتقدیم بایستی با حمایت های لازم مسوولین و دست اندرکاران مربوطه در هر مجتمع و برج مرتفع که در کشور احداث می شود، یک سالن سینما نیز در نظر گرفته شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، فیلمهای کوتاه را از قابلیتهای مهم توسعه سینما در کشور دانست و اظهارداشت: امسال 40 جشنواره سینمای جوان در کشور برگزار می شود و برگزاری این قبیل جشنواره ها نقش بسیار مهمی در ایجاد شور و نشاط سینمایی در قشرهای مردم دارد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان سینمایی، طرح سینما کارت را از دیگر اقدامات در دست انجام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و گفت: در راستای این طرح با همکاری دستگاههای اجرایی و ارگانهای گوناگون و با کارتهای شارژ شده برای کارکنان آنها، زمینه استفاده آنها ار سینماها فراهم می شود.
ایوبی افزود: ˈطرح سینما سلامˈ و تماشای رایگان فیلمهای سینماها طی چند ماه گذشته اقدام بسیار خوبی برای آشتی مردم با سینما و استفاده آنان از ظرفیتهای این بخش بوده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیجیتالی شدن و یا سیستم یکپارچه دیجیتال در سینماها را از دیگر فعالیتهای در دست انجام این وزارتخانه برشمرد.
وی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر در سال گذشته به طور همزمان در 30 استان کشور را یادآور شد و گفت: این اقدام شور و هیجان مردم را به استقبال از سینماها افزایش داد.

ایوبی اظهارکرد: با توجه به ظرفیت و جایگاه خراسان رضوی و از جمله مشهد، در نظر گرفتن یک سینما برای اکران فیلهای این جشنواره جوابگوی نیاز موجود نیست.
وی گفت: برای ارتقای دانش و مطالعات سینمایی به عنوان یکی از دغدغه های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدرسه عالی سینما در آینده نزدیک در کشور راه اندازی می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ٠١:١١

   

پر مبحث ترین ها