سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازگشت مجله سحابی پس از 14 سال

تحريريه اين نشريه همچنين شامل پنج بخش سياست، اقتصاد، اجتماعي، فرهنگ و انديشه و تاريخ خواهد بود. در اولين شماره منتشرشده از «ايران فردا» در دور جديد مطالبي به‌مناسبت سالگرد وفات مهندس عزت‌الله سحابي و همچنين در مورد تحولات سياسي ايران و بحث هدفمندي يارانه‌ها منتشر شده است.
نشريه «ايران فردا» بعد از ۱۴سال به دنياي مطبوعات ايران بازگشت. اين نشريه پس از آنکه در ارديبهشت سال 1379 توقيف شد؛ از انتشار بازماند. اما اکنون، پس از مرتفع‌شدن موانع قانوني، اولين شماره از سري جديد خود را منتشر کرد. ايران فردا در دور جديد انتشار خود با صاحب‌امتيازي حامد سحابي، سردبيري بدرالسادات مفيدي زيرنظر شوراي سه‌نفره سردبيري شامل بدرالسادات مفيدي، بهروز گرانپايه و کاظم شکري منتشر خواهد شد.

تحريريه اين نشريه همچنين شامل پنج بخش سياست، اقتصاد، اجتماعي، فرهنگ و انديشه و تاريخ خواهد بود. در اولين شماره منتشرشده از «ايران فردا» در دور جديد مطالبي به‌مناسبت سالگرد وفات مهندس عزت‌الله سحابي و همچنين در مورد تحولات سياسي ايران و بحث هدفمندي يارانه‌ها منتشر شده است. آنگونه که از جلد ايران فردا مشخص است پرونده اصلي اين شماره از نشريه با طرحي از مرحوم عزت‌الله سحابي و در کنار تيتري با عنوان «براي فرداي ايران نگرانم» منتشر شده است.

اين مطلب به‌مناسبت يادمان سومين سالگرد درگذشت مهندس سحابي است و در ذيل اين پرونده نوشته‌هايي به قلم مرضيه آذرافزا، حبيب‌الله پيمان، محمدمهدي جعفري، هادي خانيکي، تقي شامخي، فيروزه صابر و محمدجواد غلامرضاکاشي آمده است. «ايران فردا» در اولين شماره دوره جديد انتشار خود همچنين مطالبي دارد به قلم ابراهيم اصغرزاده، عمادالدين باقي، محمدحسين بني‌اسدي، ابراهيم توفيق، حسين راغفر، محمد رضايي، حسام سلامت، محسن صفايي‌فراهاني، بهروز گرانپايه، فرشاد مومني و ابراهيم يزدي. از ديگرمطالب اصلي اين نشريه گزارشي اختصاصي از اردوگاه پناهندگان سوري در کشور لبنان است، اين مطلب نيز با تيتر «جنگ سرطان است» منتشر شده.

علاوه بر اين در ديگرصفحات اين نشريه ميزگردي تحت‌عنوان رشد طبقه متوسط اقتصادي در سايه قدرت با حضور محسن رناني و حميدرضا جلايي‌پور ديده مي‌شود، همچنين احسان شريعتي و محمد بسته‌نگار در مورد نسل چهارم روشنفکري ديني نقطه‌نظرات خود را در قالب گفت‌وگو بيان کرده‌اند. در مطلبي ديگر نيز که بخش اقتصادي ايران فردا منتشر کرده است مطلبي به قلم سعيد ليلاز، اقتصاددان در رابطه با تاثير منفي شکست هدفمندي يارانه‌ها بر وضعيت فقرا به چشم مي‌خورد. حکم رفع‌توقيف نشريه ايران فردا سال گذشته صادر شد، مجوز اين نشريه در دوره‌هاي پيشين انتشار خود به‌صورت هفته‌نامه بود اما در پاره‌اي از مواقع به‌صورت ماهانه يا دوماهانه نيز منتشر مي‌شد. در دوره جديد انتشار قرار است ايران فردا به‌صورت ماهنامه منتشر شود.

به گفته اعضاي شوراي سردبيري اين نشريه، تحريريه ايران فردا در دوره جديد انتشار از تيمي مستقل و حرفه‌اي از روزنامه‌نگاران تشکيل شده که کار خود را بدون جهت‌گيري خاص سياسي ادامه خواهند داد. بر اين اساس؛ قرار است اين نشريه در چارچوب فکري مشخص، مطالبي فراگير در حوزه‌هاي خبري و گزارشي منتشر کند و از تبديل‌شدن به تريبون انحصاري يک جريان سياسي خاص، پرهيز دارد.

منبع: روزنامه شرق
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٣-١٣٩٣, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها