سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حکم بورسیه بسیاری از دانشجویان دکتری قانونی است

جعفری با بیان اینکه اکثر 3هزار دانشجو طبق قانون بورسیه شده‌اند، افزود: اگر موردی هم از تخلف وجود داشته باشد جزئی است و در صورت احراز تخلف با آنها برخورد خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات وفناوری مجلس با یادآوری بررسی وضعیت 3هزار دانشجو بورسیه در کمیسیون متبوعش، گفت: تاکنون مستنداتی مبنی بر پذیرش غیر قانونی تمامی این افراد ارایه نشده است.

قاسم جعفری در گفت و گو با خانه ملت، با یادآوری جزییات جلسه امروز( یک شنبه 18 خرداد) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: یکی از مباحثی که در دو سه هفته اخیر در رسانه‌ها مطرح شد موضوع بورسیه غیرقانونی 3هزار دانشجو بودکه امروز با حضور مسئولان مربوط بررسی شد.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون آموزش مجلس بنا بر وظیفه ذاتی خود با دعوت از مسئولان قبلی آقایان ملاباشی و مسلمی و مسئولان فعلی آقای صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم موضوع بورسیه 3 هزار دانشجوی دکتری را مورد بررسی قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه طبق بررسی‌های اعضا و استماع نظرات مسئولان اکثریت 3هزار دانشجو مشکل خاصی نداشته و طبق قانون بورسیه شده‌اند، گفت: مشخص شد برخی اختلافات به دلیل اختلاف حقوقی بر سر تفسیر آئین‌نامه‌‌ها به وجود آمده است.

جعفری با بیان اینکه اکثر 3هزار دانشجو طبق قانون بورسیه شده‌اند، افزود: اگر موردی هم از تخلف وجود داشته باشد جزئی است و در صورت احراز تخلف با آنها برخورد خواهد شد.
وی با یادآوری برگزاری جلسه تکمیلی به منظور بررسی بیشتر بورسیه سه هزار دانشجو تصریح کرد: در جلسه تکمیلی اگر موردی غیرقانونی صورت گرفته باشد مشخص و برخورد لازم انجام خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ضرورت رعایت اخلاق از سوی همگان به ویژه رسانه‌ها تأکید کرد و ادامه داد: رسانه‌ها باید در انتشار اخبار دقت بیشتری به خرج داده و مباحث حرفه‌ای و اخلاقی را رعایت کنند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از حضور نیافتن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: فرجی‌دانا یک‌هفته از کمیسیون برای حضور مهلت گرفته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٢٠

   

پر مبحث ترین ها