سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پشت بام خانه ها از بی کیفیتی برنامه های صدا و سیما پر از دیش شده است

سبحانی نیا با بیان اینکه پشت بام ها پر دیش است گفت: اگر قرار است استفاده از ماهواره آزاد باشد باید چارچوب آن مشخص شود.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: اگر برنامه های صداو سیما خوب و جاذب باشد کشش مردم به برنامه های ماهواره کم شده و به شبکه های داخلی گرایش پیدا می کنند.

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خانه ملت، درباره انتقاد برخی از نمایندگان در بی تاثیر بودن نظارت نمایندگان بر صداو سیما،‌گفت: قوای سه گانه بر صداو سیما نظارت دارند واز هر قوه دو نماینده در هیات نظارت بر صداو سیما عضو است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با بیان اینکه اگر ایرادی به نحوه فعالیت صداسیما و برنامه های آن هست باید از سوی این هیات مورد توجه قرار گرفته و به صداو سیما تذکر داده شود،‌افزود: تذکر نمایندگان نیز ضمانت اجرایی دارد و کسی نمی تواند نماینده ای را از تذکر منع کند.
وی درادامه درباره ضرورت اصلاح قانون استفاده از ماهواره گفت: برای اصلاح این قانون یا دولت با ارایه لایحه باید پیش قدم شود و یا مجلس با ارایه طرح.

این عضو هیات رییسه مجلس گفت: نیروی انتظامی یا دستگاه های ناظر دیگر باید به طور جدی تر موضوع را پی گیری کنند و این قانون را عملیاتی تر و جدی تر دنبال کنند.
سبحانی نیا با بیان اینکه پشت بام ها پر دیش است گفت: اگر قرار است استفاده از ماهواره آزاد باشد باید چارچوب آن مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی محدودیت بود وکسی جرات نمی کرد ماهواره نصب کند، افزود: اگر صداو سیما خوب عمل کند و برنامه های خوب و جاذب داشته باشد کشش مردم به ماهواره کم شده و مردم به شبکه های داخلی گرایش پیدا می کنند.
این عضو هیات رییسه مجلس افزود: قطعا هرچه صداو سیما بهتر عمل کند و برنامه قوی تر بسازد می تواند در کاهش گرایش مردم به برنامه های ماهواره موثر باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها