سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتبار مدارک دانشگاهی در پردیس‌های خود گردان زیر سوال است

بروز شده : ٨-٠۵-١٣٩٣, ١١:١٩    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه روند پیش روی این پردیس‌ها از استاندارد آموزشی خارج شده است، خاطرنشان کرد: اکنون شاهد هستیم افراد با معدل پایین با دادن شهریه‌های بالا در این پردیس‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند و پول در پذیرش این دانشگاهها حرف اول را می‌زند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:متأسفانه با توجه به مشکلات مالی که دانشگاهها از نظر تأمین اعتبارات خود دارند، توقف برخی از این پردیس‌های خود گردان امری دشوار خواهد بود.

زهره طبیب زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه با وجود مشکلات مالی که دانشگا‌هها دارند به سختی می‌توان با عملکرد پردیس‌های خود گردان مخالفت کرد چرا که بخشی از درآمد دانشگاههای ما از همین مراکز تأمین می‌شود.
وی گفت: بودجه‌ جاری دانشگاهها کفاف برنامه‌های عمرانی را نمی‌دهد و دانشگاهها مجبورند ظرفیت‌های خالی خود و حتی اعضای هیئت علمی خود را در اختیار این پردیس‌ها قرار داده و در عوض با اخذ شهریه بالا از محل آن به گذران امور خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه روند پیش روی این پردیس‌ها از استاندارد آموزشی خارج شده است، خاطرنشان کرد: اکنون شاهد هستیم افراد با معدل پایین با دادن شهریه‌های بالا در این پردیس‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند و پول در پذیرش این دانشگاهها حرف اول را می‌زند.
وی تصریح کرد: این که هر دانشجویی که توانایی مالی دارد، بدون پشتوانه علمی در رشته‌های تراز اول بتواند تحصیل کند، دغدغه‌ای است که اعتبار مدارک فارغ‌التحصیلان این پردیس‌ها را زیر سوال برده است.
telegram 19dey.com
سیاوش    9 شهریور 1393 13:36
سرکار خانم طبیب زاده عزیز

واقعا حیرت انگیز است که حضرتعالی و همکاران محترمتان در خانه ی ملّت، از طرفی موافق کار کردن پردیس ها هستید چون کشور نمی تواند هزینه ی لازم را به آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی اختصاص دهد و از سوی دیگر با بیان موارد اینچنینی باعث می شوید عده ای بار بی پولی دانشگاه ها را با پول جیبشان پرداخت کنند و بعد هم توسط شما زیر سوال بروند و بعد از صرف مقدار قابل توجّهی پول، تازه بفهمند که دانشگاه ها از آنها پول گرفته اند تا ساختمان بسازند و مسئولین محترم هم از اول قرار نبوده با اعتبار این مدارک موافقت کنند، اما چون نمی توانند خودشان پول ساختمان ها را بپردازند، فعلا اجازه میدهند مردم پولی را که از کار سخت بدست آورده اند به داشگاه ها پرداخت کنند و بعد هم وصله ی بی اعتباری مدرک به آنها بچسبد.
شما مسئولید و همه ی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات. اگر قرار است کسانی که این مبالغ گزاف را پرداخت می کنند فردا با یک برگه کاغذ بی اعتبار و چهره ای در هم از کارگزینی ها خارج شوند، شما مسئولید که باعث شده اید چند سال عمر و پول ملّت بی اطلاع صرف مقاصدی شود که قبلا محل بودجه اش به واسطه ی ندانم کاری عده ای به باد رفته است. بس کنید این اعلام نظر های مخرب را. اگر مشکلی دارید با وزارت علوم حل کنید. اگر مشکل قابل حل نیست اعلامکنید که مردم ثبت نام نکنند. اما وقتی موضوعی به عنوان قانون مطرح می شود اینطور بی پروا به آن نتازید و با زندگی مردم بازی نکنید. اگر دانشگاه ها در این دوران به این روز افتاده است، مسئولیتش اول با شماست بعد با دولت. اگر مدرک پردیس که کاملا قانونی است، بی اعتبار است، این بی اعتباری از مزاج دمدمی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می آید. اگر به پول ملّت نیاز ندارید کشور را بگردانید با پولی که در اختیار شما و دولت بوده است و حالا معلوم نیست کجاست. و اگر به این پول نیاز دارید با کسانی که متقبل هزینه می شوند با احترام برخورد کنید. نه اینکه با چند جمله باعث نا امیدی آنها بشوید.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۵-١٣٩٣, ١١:١٩

   

پر مبحث ترین ها