سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیران صداوسیما اتوبوسی به هلند می‌روند؟

اگر قرار باشد به جای اعزام یک ماشین سواری از کارشناسان و مهندسین زبده و خبره صداوسیما، چند اتوبوس از مدیران به هلند بروند، جای نقد باقی خواهد ماند.
در فاصله‌ای اندک از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی ارتباطات (فناوری‌های رادیویی و تلویزیونی) هلند، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که هیأتی بزرگ از ایران که بخش اعظمشان را مدیران تشکیل می‌دهند، راهی این رویداد می‌شوند اما آیا این هیأت عظیم مدیریتی از ایران راهی آمستردام خواهد شد یا این خبرها هیچ‌گاه تحقق نخواهد یافت؟

تابناک با این مقدمه نوشت: مرکز نمایشگاهی رای در آمستردام هلند (IBC) از سال 2009 - در میانه سپتامبر هر سال - میزبان نمایشگاه آی‌بی‌سی یا گردهمایی بین‌المللی رادیو و تلویزیون در آمستردام است؛ نمایشگاهی که در سه بخش عمده تولید و توزیع و مدیریت برگزار می‌شود اما رویکرد اصلی‌اش، رویکرد فنی است و از این منظر چهره‌های فنی حضور پررنگ‌تری دارند.

نمایشگاه دو سال گذشته بر تجهیزات رسانه‌ای و مخابراتی و ارائه آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی متمرکز بود و از انواع دوربین‌ها و انواع روش‌های کار در سینما و تلویزیون و برنامه‌سازی‌ها تا استودیوهای مجازی و روش‌های نوین در مدیریت نرم‌افزاری آرشیوها و ... متمرکز است و البته برخی کارگاه‌های فنی تخصصی یک‌روزه نیز برگزار می‌شود که به شدت در افزایش دانش فنی متخصصان این حوزه‌ها کمک می‌کند.

این نمایشگاه همچنین یکی از جدی‌ترین و متنوع‌ترین بازارهای سالیانه جهان در خرید و فروش تجهیزات تلویزیونی، مخابراتی و تفریحی جهان است و بسیاری از شرکت‌های مطرح و پرسابقه و همچنین شرکت‌های جوان و نوظهور که تکنولوژی‌های تازه را در این عرصه به ارمغان آورده‌اند، در این رویداد خودنمایی می‌کنند و با توجه به گستردگی حضور نمایندگان رسانه‌های جهان، بازارهای تازه‌ای را فتح می‌کنند.

در این میان نکته قابل تأمل، حضور پررنگ معاون سیما در سفرهای متعدد و البته بعضاً غیرقابل توجیه است و اگر این مدیر در صدر این هیأت به هلند برود، چندمین سفرش در پنج ماه گذشته است. دارابی در ماه‌های اخیر یک سفر تحت عنوان تحقیق برای سریال شهید چمران به لبنان که برای اولین بار در تاریخ تلویزیون است که معاون سیما شخصاً وارد تحقیق می‌شود، یک سفر دیگر برای بازدید از نمایشگاه MIP کن فرانسه و سفر مجدد به فرانسه برای حضور در جشنواره کن داشته که البته این اعزام‌ها نیز با برخی ملاحظات همراه بوده که «تابناک» از بیانش پرهیز می‌کند.

در سال‌های گذشته شاهد حضور هیأتی از ایران در این نمایشگاه بودیم اما شنیده‌های خبرنگار «تابناک» حکایت از آن دارد که در این دوره و در آخرین هفته‌های مدیریت کنونی صداوسیما، تعداد قابل توجهی از مدیران صداوسیما برای بازدید از نمایشگاه آی‌بی‌سی هلند چمدان‌های خود را می‌بندد و این بار هیأتی بسیار بزرگ راهی این نمایشگاه می‌شود و حتی شنیده‌ها حکایت از اعزام 100 اعزامی از صداوسیما سخن به میان می‌آید که امیدوارم مدیران ارشد صداوسیما زیر بار چنین اعزامی نروند.

بازدید از نمایشگاه‌های تجهیزات فنی برای اهل فن و صاحبان دانش فنی نه تنها خوب است، بلکه لازم و ضروری است و در سال 2012 نیز بیش از 50 هزار متخصص از بیش از 160 کشور در این رویداد گرد هم آمده بودند اما اگر قرار باشد به جای اعزام یک ماشین سواری از کارشناسان و مهندسین زبده و خبره صداوسیما، چند اتوبوس از مدیران به هلند بروند، جای نقد باقی خواهد ماند.

باید دید در نهایت یک تیم فنی مشخص با حداکثر یک یا دو مدیر به این رویداد اعزام خواهد شد یا شایعات رنگ حقیقت خواهد گرفت و یک گروه عظیم تهران را به مقصد آمستردام ترک خواهد کرد. برای مشخص شدن این خبر تنها باید اندکی صبر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۶-١٣٩٣, ١۵:١٨

   

پر مبحث ترین ها