سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشدید سفرهای خارجی مدیران ارشد صداوسیما در پایان مدیریت رئیس رسانه ملی

برخی رسانه ها از سفر تیمی از مدیران رسانه ملی در آخرین هفته‌های مدیریت کنونی صداوسیما خبر داده و گفته است شمار چشمگیری از مدیران صداوسیما برای بازدید از نمایشگاه آی‌بی‌سی هلند، عازم این کشور هستند که تعداد این اعزامی ها حدود صد نفر از مدیران ارشد صداوسیما اعلام شده است، همچنین این سفر چندمین سفر خارجی یکی از مدیران ارشد سازمان صداوسیما طی پنج ماه اخیر است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: گزارش ها نشان می دهد به جای اینکه کارشناسان فنی و متخصصان امور رسانه ملی برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی به خارج از کشور اعزام شوند، مدیران ارشد صداوسیما به این سفرها می رون

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خانه ملت، با ابراز نگرانی از تشدید سفرهای خارجی طی یک سال اخیر، گفت: متأسفانه روند سفرهای خارجی از کنترل خارج شده و به صورت بی ضابطه و غیر ضروری انجام می شود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: گزارش ها نشان می دهد به جای اینکه کارشناسان فنی و متخصصان امور رسانه ملی برای شرکت در نمایشگاه های بین المللی به خارج از کشور اعزام شوند، مدیران ارشد صداوسیما به این سفرها می روند.

وی در ادامه با بیان اینکه انجام سفرهای غیر ضروری از مصادیق بارز اسراف است، یادآور شد: عمدتا در پایان مدیریت یک مجموعه، سفرهای خارجی تشدید می شود لذا لازم است سازمان صداوسیما و حتی دولت و مجلس و سایر نهادها گزارشی از سفرهای خارجی خود برای آگاهی افکار عمومی ارائه دهند.
جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه تأکید کرد: شرایط اقتصادی کشور ایجاب نمی کند سفرهای مستمر خارجی از سوی مسئولان انجام شود، آن هم سفرهایی که استقبال چندانی از نمایشگاه های آن نمی شود و عموما به منظور حضور کارشناسان برگزار می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اخبارهای واصله حکایت از این دارد که برخی از مدیران به طور متوسط هر دو ماه یک سفر خارجی دارند، گفت: این اخبار خوبی نیست اما متأسفانه شواهد و قرائن نشان می دهد این اتفاقات صورت می گیرد چنانچه در همین راستا شاهدیم سفر مدیران ارشد صداوسیما به خارج از کشور بسیار شدت پیدا کرده که اغلب به علت نزدیک شدن به پایان دوره مدیریت آقای ضرغامی است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شورای نظارت بر صداوسیما باید بر انجام هزینه های اضافی و ریخت و پاش ها که سفرهای خارجی غیر ضرور یکی از آنهاست نظارت دقیق صورت دهد و مانع از بروز این اتفاقات شود.

رسانه ملی طبق میل مدیرانش اداره نشود

کمال الدین پیرمؤذن نماینده اردبیل نیز در گفت و گو با خانه ملت، با تأکید بر اینکه رسانه ملی نباید از بیت المال جهت انجام مأموریت های غیرضروری استفاده کند، گفت: مسئولان رسانه ملی به جای اینکه از محل درآمدهای بیت المال برای سفرهای غیرضروری استفاده کنند بهتر است صرفه جویی پیشه کرده و به اولویت ها و حقوق شهروندی رسیدگی کنند.
وی ادامه داد: امیدواریم رسانه ملی کماکان طبق میل مدیرانش اداره نشود و در سالی که اقتصاد و فرهنگ همنشین هستند برای شرکت در همایش های بین المللی که جنبه فنی هم دارد به جای مدیران، کارشناسان و متخصصان اعزام شوند.

پیرمؤذن در ادامه با ابراز تأسف از بیراهه رفتن رسانه ملی و عدم طرح مطالبات راستین ملت، یادآور شد: آثار زیان بار و سوء برنامه های صداوسیما مردم را به استفاده از شبکه های ماهواره ای کشانده و ما کماکان شاهد توهین به اقوام ایرانی در رسانه ملی در غالب طنزها و برنامه ها و حتی توهین به رئیس جمهور و زیر سوال بردن سه قوه در برنامه هایی نظیر بخش خبری 20:30 هستیم.
وی ادامه داد: لازم است رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی، بیشتر بر این سازمان نظارت کند و برای این موارد مأموریتی صرفا کارشناسان رسانه ملی اعزام شوند نه اینکه این نوع برنامه ها محلی باشد برای تفنن و ولخرجی کسانی که صدای ساده زیستی شان گوش فلک را کر کرده و برای چندمین بار طی پنج ماه به خارج از کشور سفر کرده اند.

برخی رسانه ها از سفر تیمی از مدیران رسانه ملی در آخرین هفته‌های مدیریت کنونی صداوسیما خبر داده و گفته است شمار چشمگیری از مدیران صداوسیما برای بازدید از نمایشگاه آی‌بی‌سی هلند، عازم این کشور هستند که تعداد این اعزامی ها حدود صد نفر از مدیران ارشد صداوسیما اعلام شده است، همچنین این سفر چندمین سفر خارجی یکی از مدیران ارشد سازمان صداوسیما طی پنج ماه اخیر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩٣, ١٣:١٠

   

پر مبحث ترین ها