سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراض برخی‌ داوطلبان کنکور به نتایج

ما به اعتراض این گروه از داوطلبان رسیدگی می کنیم اما توصیه اول ما این است که اجازه بدهند کارنامه کنکور داوطلبان بر روی سیستم قرار گیرد تا مشخص شود که نمره داوطلبان، رتبه آنها، آخرین رتبه قبولی چگونه بوده است.
حدود 300 تا 400 نفر از داوطلبان کنکور سراسری به همراه خانواده های خود امروز بعد اعلام نتایج آزمون سال 93 نسبت به این نتایج اعتراض کردند.
این گروه با حضور در محل سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پذیرفته نشدن در کد رشته های مورد علاقه خود اعتراض کردند.

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر درباره اعتراضات این داوطلبان گفت: ما به اعتراض این گروه از داوطلبان رسیدگی می کنیم اما توصیه اول ما این است که اجازه بدهند کارنامه کنکور داوطلبان بر روی سیستم قرار گیرد تا مشخص شود که نمره داوطلبان، رتبه آنها، آخرین رتبه قبولی چگونه بوده است.
وی افزود: این اعتراضات تنوع گسترده ای دارد. برخی در گروه علوم تجربی به قبول نشدن در پردیس های خودگردان معترض هستند و برخی ممکن است به دلیل عدم ثبت صحیح فرآیند انتخاب رشته پذیرفته نشده باشند. از این رو ما از معترضین خواسته ایم که تا زمان انتشار کارنامه صبر کنند و در صورت اعتراض پس از آن به صورت اینترنتی اعتراض خود را اعلام کنند که حتما مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

خدایی یادآور شد: مواردی بوده است که داوطلب پس از اتمام انتخاب رشته نسبت به ثبت آن اقدام نکرده است. ضمن اینکه در گروه علوم تجربی امسال پذیرش در پردیس های خودگردان و شعب بین الملل به صورت متمرکز صورت گرفته است و برخلاف سال گذشته که 5 برابر ظرفیت به صورت پذیرش نیمه متمرکز پذیرفته می شدند. این امر باعث شده است که نمره های بالاتری در این دوره پذیرفته شوند.
رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: نحوه انتخاب رشته، سهمیه داوطلب در منطقه و رتبه و نمره داوطلب همگی در قبولی موثر بوده است و ما نیز به عنوان سازمان سنجش به این اعتراضات رسیدگی می کنیم. کارنامه داوطلبان آزمون سراسری سال 93 روز 26 شهریورماه منتشر خواهد شد.

نتایج نهایی رشته‌هاي مختلف تحصيلي متمركز در آزمون سراسري سال 1393 شب گذشته 17 شهریورماه اعلام شد. امسال اسامی 466 هزار و 888 نفر از داوطلبان کنکور سال 93 به عنوان قبولی نهایی در این دوره از آزمون سراسری اعلام شده است.
آزمون سراسری سال 93 در روزهای پنجشنبه 5، جمعه 6 و شنبه 7 تیرماه در 364 شهرستان و 15 کشور خارجی با رقابت یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها