سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون رئیس جمهور: ریشه کنی مشکل بدحجابی نیازمند چاره اندیشی همه دستگاه ها است

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۴١    نسخه چاپی    
برخورد سلبی با بدحجابان ، مرحله آخر مقابله با این پدیده است که امیدواریم با تلاش بیشتر متولیان فرهنگی، پیش از رسیدن به این مرحله، امور مربوط به حجاب کشور را ساماندهی کنیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ریشه کنی همیشگی مشکل بدحجابی نیازمند چاره اندیشی همه دستگاه های متولی امور فرهنگی است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، شهیندخت مولاوردی در حاشیه برگزاری سومین المپیاد ورزشی بانوان زیر 26 سال شاغل در وزارت نفت در شهرستان محمودآباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بدحجابی ، معلول شرایط و اتفاقاتی است که حل آن نیازمند شناسایی دقیق عوامل رخ دادن این اتفاق ضدفرهنگی و حل ریشه های آن است.
وی با بیان این که دولت اعتقادی به برخورد با بدحجابی ندارد، بیان کرد: برخورد و مبارزه با بدحجابی این مشکل را حل نخواهد کرد و لازم است دستگاه های فرهنگی کشور، برای ریشه کنی آن برنامه ریزی کنند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 24 دستگاه دولتی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت کشور متولی امور فرهنگی کشور از جمله حجاب هستند و همکاری مستمر و پایدار این دستگاه ها می تواند کشور را برای برون از این وضعیت یاری کند.
مولاوردی ادامه داد: برخورد سلبی با بدحجابان ، مرحله آخر مقابله با این پدیده است که امیدواریم با تلاش بیشتر متولیان فرهنگی، پیش از رسیدن به این مرحله، امور مربوط به حجاب کشور را ساماندهی کنیم.

وی به لزوم تسهیل ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: قانون آسان سازی ازدواج جوانان چند سال قبل به تصویب رسید اما هیچگاه این قانون امکان عملی شدن پیدا نکرد که باید دلایل این ناکامی در اجرای قانون بررسی شود.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: پیش از این قرار بود صندوق ذخیره جوانان مسوولیت امور مربوط به ازدواج جوانان را ساماندهی کند که در دولت گذشته، این وظیفه به صندوق مهر امام رضا(ع) واگذار شد.

مولاوردی اظهار کرد: آسان سازی شرایط برای ازدواج جوانان نیازمند شرایطی فراتر از اعطای وام ازدواج است و باید در کنار آن به امور مهم دیگری ماندن مسکن و اشتغال نیز توجه شود.
وی افزود: یکی از دستگاه های متولی امور ازدواج جوانان، وزارت ورزش و جوانان است که این وزارت خانه در دولت یازدهم به دنبال تدوین برنامه های جامع و دقیق برای فراهم کردن زمینه های ازدواج آسان جوانان است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به افزایش حضور بانوان در مدیریت های کلان کشور اشاره کرد و گفت: برای استفاده از توان و ظرفیت بانوان در مدیریت کلان جامعه با مشکل اساسی مواجه هستیم.
مولاوردی بیان کرد: دولت یازدهم از بانوان توانمند در سطوح میانی کشور استفاده می کند اما هنوز آرزوی زنان در حضور مداوم در سطوح کلان و اول مدیریت کشور آن گونه که انتظار می رفت، محقق نشده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۴١

   

پر مبحث ترین ها