سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایوبی: کیارستمی با تمام وجود خود به دفاع مقدس عشق می‌ورزد

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩٣, ١١:٣١    نسخه چاپی    
هیچ کس حرفی بر علیه دفاع مقدس را تائید نمی کند. از هرکسی هم که پرسش شود می گوید کار بدی صورت گرفته است. منتهی از آن طرف هم باید دید که چه گفته شده است. عدالت و انصاف هم باید رعایت شود.
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران درمورد مطالبی از که طرف کیارستمی در رسانه ها منتقل شده گفت: نکته ای که در مورد پخش این مطلب در رادیو و تلوزیون و هم در رسانه ها است و مورد غفلت واقع شده این است که برداشت این بوده که آقای کیارستمی این سخن را بیان کردند. این درصورتی است که او این مطلب را نقل قول کرده است.
وی افزود: او گفته که مطلبی در فیس بوک مطالعه کرده و در ذیل این مطلب کسی این موضوع را بیان کرده است. این خیلی فرق می کند با برداشت دیگری که از طرح این موضوع شده است. از رسانه ها می خواهم که برای مخاطبان خود توضیح دهید که او این مطلب را نقل قول کرده است. شاید هم برداشت او این بوده که چرا باید مطالبی گفته شود که در زیر آن همچین کامنت هایی نوشته شود.

آمادگی کیارستمی برای ساخت فیلم دفاع مقدسی به سبک خودش

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: من با آقای کیارستمی مفصل صحبت کرده ام و این گفتگو چند مرتبه هم تکرار شده است. او با تمام وجود خود به دفاع مقدس عشق می ورزد و بسیاری از دوستان و همراهان او هم می دانند که او بارها اعلام کرده که می خواهم با همین شیوه و سبک خود جلوه هایی از دفاع مقدس را ترسیم کنم.

حمایت از سازمان سینمایی از تقویت سینمای دفاع مقدس

ایوبی اضافه کرد: نکته ای هم که امروز گفتم این است که بسیار امیدوارم که گروه "هنر و تجربه" از کارهای اساسی آنها روایت دفاع مقدس باشد. من به عنوان رئیس سازمان سینمایی از هر حرکتی که موجب تقویت سینمای دفاع مقدس شود حمایت می کنم.
رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: از جشنواره هایی از جمله فیلم مقاومت هم حمایت کردیم و حمایت مالی خوبی هم به عمل آوردیم. جشنواره مقاومت را هم اگر نگاه کنید همان جشنواره فجر است. جایزه ها و سایر موضوعات همانند جشنواره فجر است. البته تکرار این جشنواره ها و کارها خوب بوده و موجب تشویق فیلمسازان است.
وی ادامه داد: البته برگزاری این قبیل جشنواره ها کاری اساسی برای دفاع مقدس نیست. باید از این قبیل جشن و جشنواره ها به کار اصلی خود که ساختن کارهای دفاع مقدسی است برسیم. در حقیقت کاری که امروز در قالب سینمای "هنر و تجربه" شروع شده می تواند پشتیبان خوبی برای سینمای دفاع مقدس باشد.

عدم وجودتناقض بین موضع گیری های من با وزیر ارشاد

ایوبی گفت: آخرین خبری از از آقای علی جنتی وزیر ارشاد دارم این است که ایشان گفتند من این فیلم مرتبط با اظهارات آقای کیارستمی را ندیدم. در حقیقت هیچ گونه تناقضی بین صحبت های من با وزیر ارشاد وجود ندارد. آقای جنتی حامی پروژه های ما بوده و هستند.
رئیس سازمان سینمایی افزود: هیچ کس حرفی بر علیه دفاع مقدس را تائید نمی کند. از هرکسی هم که پرسش شود می گوید کار بدی صورت گرفته است. منتهی از آن طرف هم باید دید که چه گفته شده است. عدالت و انصاف هم باید رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: معاون نظارت جریان فیلم های توقیفی را مدیریت می کنند ولی بنای ما تعامل با مجلس است. هنوز هم این اتفاق رخ نداده که کمیسیون فرهنگی آماده بوده و فیلمی را دیده باشند. ولی در این رابطه اعضای کمیسیون فرهنگی ابراز تمایل کردند و از طرف ما هم فکر می کنم که تدبیر اقتضا کند که اقدامی که موجب تنش در عرصه سینما شود حتما از آن پرهیز کنیم.
ایوبی گفت: به اهالی سینما اعتماد دارم و معتقدم که آنها با من همکاری خواهند کرد. برای اینکه ما اقدامات تنش آفرین را در سینما انجام ندهیم زیرا این آرامش به نفع همه است.

عدم صدور پروانه نمایش به شیفتگی در صورت وجود مشکل شرعی
رئیس سازمان سینمایی متذکر شد: در خصوص فیلم "شیفتگی" تا آنجایی که من خبر دارم موضوع پروانه نمایش آن هنوز مطرح نشده است. اگر مشکل شرعی داشته باشد حتما پروانه داده نخواهد شد.
ایوبی در پاسخ به سوالی پیرامون فضا سازی درمورد فیلم "من عصبانی نیستم" نیز گفت: تا وقتی که با مدیریتی روبرو هستیم که بنای آن با تعامل، گفتگو و حل مشکلات با منطق است تلقی ما هم این است که دیگران هم با ما این چنین رفتار بکنند.

وی اضافه کرد: من به گروه سینمای هنر و تجربه خیلی اعتقاد دارم و برای آن هم برنامه ریزی دارم و اعتقاد دارم که این گروه ژانر جدیدی را در دفاع مقدس می تواند شروع کند که سریعتر هم به نتیجه برسد و هزینه بالایی هم نداشته باشد.
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: اتفاقی که امسال رخ داده و سال های قبل اینگونه نبود این است که در سالهای قبل بسیاری فیلم های دفاع مقدس می ساختند ولی امسال هنوز تلاشی برای ساخت فیلم های دفاع مقدس ندیدم. این انگیزه در بخش های مختلف، بنیادهای مختلف و حتی حوزه هنری این حرکت ساخت فیلم های دفاع مقدسی دیده نمی شود.

ایوبی یادآور شد: در سایر جاها هم هنوز کار فاخری کلید نخورده است. ولی یک سری کارهای خوب ولی نه چندان پرهزینه شروع شده است. باتوجه به طرح هایی که برای ما می آید و با توجه به بالارفتن هرینه فیلم سازی اگر هیچ فیلمی تولید نشود و به کسی هم حقوق داده نشود کل بودجه فارابی تنها کفایت لازم برای ساخت یک فیلم دفاع مقدسی را می کند.

عدم بودجه برای ساخت فیلم های فاخر دفاع مقدسی در سازمان سینمایی
وی در پایان گفت: اگر همه منتظر هستند که سازمان سینمایی فیلم های فاخر دفاع مقدسی تولید کند باید اعلام کنم که ما پول آن را نداریم. واقعا هم نداریم. پس باید بیاییم و امکانات و سرمایه های یکدیگر را روی هم بگذاریم تا این کارها را انجام دهیم. اما از آن طرف فیلم های کوچک تر و کم هزینه تری همانند "شیار 143" و فیلم هایی از این دست چندتایی شروع شده و در حال ساخت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩٣, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها