سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر دفتر موسیقی ارشاد: به هیچ‌ تک‌خوانی بانوان مجوز نداده‌ایم

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۵۵    نسخه چاپی    
وی در خصوص گفته‌های مسئول هیات خانواده شهدا مبنی بر این که جشنواره موسیقی بانوان با پیگری آن‌ها لغو شد، گفت: من قویا این موضوع را رد می‌کنم. جشنواره موسیقی بانوان تنها به دلیل مسایل مالی و این که بلیت‌های آن به فروش کافی نرسید، برگزار نشد.
مدیر دفتر موسیقی ارشاد در خصوص اسنادی که هیات خانواده شهدا در خصوص تک‌خوانی به دادگاه ارایه کرده‌اند گفت: ما معتقدیم که اجرای این گروه تکخوانی نبوده است. باید اسناد را بررسی کنیم.

پیروز ارجمند در خصوص شکایتی که هیات خانواده شهدا و ایثارگران از علی جنتی در خصوص اجرای گروه «خنیا» کرده است، به فارس گفت: خانم ملکی یک اجرای مخصوص بانوان دارند که فقط بانوان مخاطب کنسرت هستند که اگر هم تکخوانی صورت بگیرد مشکلی ندارد. و ایشان یک اجرای دیگر هم با مخاطبان عام دارند که همخوانی هست و به هیچ وجه تک‌خوانی نیست. ما به ایشان مجوز تک‌خوانی ندادیم و اجرای ایشان هم هم‌خوانی بوده است. هم‌خوانی هم که از اوایل انقلاب بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه نداشته‌ایم.

مدیر دفتر موسیقی ارشاد در خصوص اسنادی که هیات خانواده شهدا و ایثارگران در خصوص تک‌خوانی به دادگاه ارایه کرده‌اند گفت: ما معتقدیم که اجرای این گروه تک‌خوانی نبوده است. باید این اسناد به دست ما برسد تا آن‌ها را بررسی کنیم. ما هیچ مجوزی برای اجرای تک‌خوانی صادر نکردیم.
وی در خصوص گفته‌های مسئول هیات خانواده شهدا مبنی بر این که جشنواره موسیقی بانوان با پیگری آن‌ها لغو شد، گفت: من قویا این موضوع را رد می‌کنم. جشنواره موسیقی بانوان تنها به دلیل مسایل مالی و این که بلیت‌های آن به فروش کافی نرسید، برگزار نشد.

ارجمند ادامه داد: کنسرت بانوان برای بانوان هیچ محدودیتی از لحاظ شرعی و قانونی ندارد. محیط کنسرت محیطی است که کلا مختص بانوان است. اثری و محصولی هم که در این کنسرت‌ها اجرا می‌شود، کاملا مورد تایید ما است. و اتفاقا فضای این کنسرت‌ها، محیطی امن و سالم است برای بانوان.
این آهنگساز افزود: ما از سیاست‌های کلی نظام در بحث فرهنگ تبعیت می‌کنیم. به همین واسطه هیچ مجوزی برای تک‌خوانی بانوان صادر نشده است. و در صورتی مجوز تک‌خوانی صادر شده که کنسرت مختص بانوان بوده باشد.

ارجمند در پاسخ به این سوال که ممکن است دفتر موسیقی مجوز هم‌خوانی صادر کرده باشد اما گروه در اجرا تک‌خوانی کرده باشد، گفت: کارهایی که اجرا می‌شود، توسط ناظران ما مورد بازدید قرار می‌گیرند. امکان این که در حین اجرا تخلفاتی صورت بگیرد، به طور کلی وجود دارد. معمولا گزارش‌هایی از ناظران به دست ما ‌می‌رسد و فیلم‌های اجراها که مورد بازبینی قرار می‌گیرد، اگر تخلفی باشد، با هنرمند به صورت قانونی برخورد می‌شود. حتی مواردی بوده که هنرمندان به دادگاه معرفی شده‌اند.

مدیر دفتر موسیقی ادامه داد: این طور نیست که ما اجازه دهیم هر تخلفی در اجراهای زنده صورت بگیرد. در خصوص اجرای گروه خنیا گزارشی که از ناظرین به دست ما رسیده حاکی از این بوده که اجرا صرفا هم خوانی بوده است.
بر اساس این گزارش روز گذشته مسئول هیات خانواده شهدا و ایثارگران گفته بود: نامه‌ای به آقای دولت‌آبادی، دادستان تهران نوشتیم و در آن اعلام کردیم که شخصی به نام خانم «پ.م» در تالار وحدت اقدام به تک‌خوانی کرده است. دادستان تهران هم ارجاع داد و روند آن طی شد. روز گذشته ما تمبر باطل کردیم و شکایتمان به شعبه 4 بازپرسی ارجاع شد و پرونده در مرحله بررسی اولیه قرار دارد.

همچنین مسئول هیات خانواده شهدا و ایثارگران درباره جشنواره موسیقی زنان گفته بود: قرار بود جشنواره موسیقی زنان در 24 خرداد برگزار شود ولی روز اول جشنواره به دلیل فیلمی که ما ساخته بودیم به نام «آوازهایی که در گوش وزیر می‌خوانم»، برگزار نشد. این فیلم روند جشنواره موسیقی زنان و اتفاقات خلاف شرعی که در آن اتفاق می‌افتد و همچنین روند همکاری آقای وزیر با بی‌بی‌سی و رسانه‌های بیگانه را نشان می‌دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٣, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها