سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایوبی: فروش سالن‌های سینما 100 درصد افزایش یافته

سینما محل اجتماع خانواده‌هاست اگر به سینما به جایی برای اجتماع خانواده و تحکیم بنیان خانواده فکر کنیم، جایگاه سینمای کودک را درمی‌یابیم. راه آشتی مردم با سینما سینمای کودک است که باید آن را تقویت کنیم.
حجت‌الله ایوبی(رئیس سازمان سینمایی) معتقد است که امروز وضع سینماها بسیار بهتر از دوره‌های گذشته شده است.

به گزارش ایلنا؛ ایوبی؛ شب گذشته(جمعه 11 مهر ماه) در افتتاحیه بیست و هشتیمن دوره جشنواره فیلم کودک با اشاره به وضعیت امروز سینما ایران گفت: سال گذشته سینما حال و وضع خوبی نداشت، اما امروز خوشحالیم سینمای ایران از وضع قابل قبول برخوردار است. سینماداران خرسند هستند و فروش سالن‌های سینما با افزایش ۱۰۰ درصدی روبرو است.
وی ادامه داد: سینما محل اجتماع خانواده‌هاست اگر به سینما به جایی برای اجتماع خانواده و تحکیم بنیان خانواده فکر کنیم، جایگاه سینمای کودک را درمی‌یابیم. راه آشتی مردم با سینما سینمای کودک است که باید آن را تقویت کنیم.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره نقش شهرداری‌ها در بخش فرهنگ گفت: در همه جای دنیا شهرداری‌ها در مسایل فرهنگی ورود پیدا می‌کنند. خوشحالیم که شهرداری اصفهان بودجه‌ای را برای ساخت آثار کوتاه درنظر گرفته است. سازمان سینمایی همینجا اعلام آمادگی می‌کند که هر میزان شهرداری اصفهان بودجه برای تولید فیلم بلند سینمایی درنظر بگیرد، ما هم به‌‌ همان میزان بودجه درنظر می‌گیریم تا سال آینده شاهد تولید فیلم بلند سینمایی در اصفهان باشیم.

ایوبی افزود: خوشحالم استان و شهر اصفهان حرف‌های فراوانی برای تاریخ و تمدن دارد، اصفهان شناسنامه فرهنگی و هنری ایران بزرگ و اسلامی است. سینمای کودک هم درصدر شهرتان جایگاه بلندی پیدا کرده است. مهم‌ترین اتفاق مردم استان و مسئولان استان، جشنواره را از آن خود می‌دانند و به جشنواره افتخار می‌کنند. ما هم می‌کوشیم مدیریت جشنواره را به خود شهر اصفهان که اهل فرهنگ و هنر هستند واگذار کنیم.
مهدی مسعودشاهی(دبیر جشنواره) نیز طی سخنانی گفت: اگر قدم‌های خوبی در جشنواره برداشته شده، من مدیون دوستانم در سال‌های گذشته هستم که در حوزه اندیشه، تولید و اکران با ظرفیت‌های موجود فضایی مناسب فراهم آوردند.

وی به سختی‌های تولید در سینمای کودک اشاره کرد و گفت: کار فرهنگی و تولید درحوزه کودک و نوجوان نیاز به کار شبانه‌روزی دارد. نسل جوانی پیش رو داریم که نسلی مستعد و پرسشگر است. آینده این کشور و نظام در گرو این نسل است و باید امروز بزرگان فرهنگ برای رشد و تعالی سرنوشت‌سازان آینده مملکت قدم بردارند.

مسعودشاهی افزود: امیدوارم جشنواره مقدمه‌ای باشد برای تولید در بخش اندیشه، تکنیک و فنی سینما. همین‌جا می‌خواهم اعلام کنم که ما تشکل خیرین سینمای کودک ونوجوان را راه می‌اندازیم و بستری مناسب برای رشد این نسل که بهترین نسل دنیاست؛ فراهم می‌آوریم.

مرتضی سقائیان‌نژاد(شهردار اصفهان) نیز گفت: ۳۵ سال از انقلاب می‌گذرد و ما باید به نسل انقلاب توجه کنیم و دقت‌ نظر بیشتری در سبک زندگی و استعداد‌ها و ظرفیت‌هایی که وجود دارد، داشته باشیم. بچه‌ها سکانداران آینده این کشور هستند.
وی ادامه داد: باید تفکر تمدنی خودمان را در فیلمنامه‌ها تسری بدهیم و مردم را با سینما آشتی بدهیم تا زمینه اعتلای جامعه فراهم شود.

وی نوید تولید ۱۰۰ فیلم کوتاه را در اصفهان داد و افزود: به جوانان اصفهانی که علاقه به سینما دارند این نوید را می‌دهم که سال آینده یک میلیارد تومان بودجه برای فیلمنامه‌هایی که بچه‌های اصفهان ارایه دهند درنظر می‌گیریم. مشکل ما در سینما تولید و اعتماد متقابل بین سینما و مردم است و این روند به جریان خواهد افتاد. امسال شاهد ۵۰ فیلم بودیم که ۱۳ فیلم با دیگر فیلم‌ها رقابت می‌کنند، انشاءالله سال آینده شاهد ۱۰۰ فیلم از جوانان اصفهانی خواهیم بود.

در این مراسم از حسین عرفانی، شهلا ناظریان، برادران خوش‌خرام، محمدعلی می‌اندار، حسن اکلیلی، هوشنگ حریرچیان، زنده‌یاد حسن سراج زاهدی، فریدون حسن‌پور، اسدالله اعلایی و سایر هنرمندانی که در این دوره از جشنواره در بخش بزرگداشت معرفی شدند؛ تقدیر به عمل آمد. همچنین از نماینده کودکان غزه نیز تقدیر شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها