سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت علوم توقف ارایه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی را تکذیب کرد

دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم طرح هایی را که برای تاسیس موسسه های آموزش عالی چه تک جنسیتی و چه غیر آن برای رفع نیازهای واقعی و روز جامعه ارائه شوند و در صورتی که در مناطق اشباع شده نباشند، مورد بررسی قرار می دهد، کما اینکه در حال حاضر نیز چندین طرح جدید تک جنسیتی در این دفتر در حال بررسی است .
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای خبر منتشره در برخی سایت های خبری تحت عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» را تکذیب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این اطلاعیه آمده است: آنچه در مصاحبه با 'کارن ابری نیا ' مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم مطرح شده است، این بوده که تعداد کل موسسه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی به حد اشباع رسیده و به همین دلیل تاسیس واحد های جدید در بسیاری از مناطق کشور امکان پذیر نیست.

دلیل این امر بالا بودن ظرفیت های ایجاد شده بیش از حد نیاز در سال های گذشته بوده و آنچنان که در خبر منتشره القا شده است ارتباطی با تک جنسیتی بودن یا نبودن ندارد.

علاوه بر این، دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم طرح هایی را که برای تاسیس موسسه های آموزش عالی چه تک جنسیتی و چه غیر آن برای رفع نیازهای واقعی و روز جامعه ارائه شوند و در صورتی که در مناطق اشباع شده نباشند، مورد بررسی قرار می دهد، کما اینکه در حال حاضر نیز چندین طرح جدید تک جنسیتی در این دفتر در حال بررسی است .
بنابراین درج عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» گمراه کننده بوده و اطلاع رسانی صحیح نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها