سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علم‌الهدی: نیروی انتظامی با بدحجابی قاطعانه برخورد کند

امام جمعه مشهد تصریح کرد: مقابله با بدحجابی و دلدادگی به غرب و فرهنگ غربی در حوزه وظایف نیروی انتظامی بوده که اجازه ندهد سودجویان به هدف شوم خودشان دست یابند.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: عملکرد نیروی انتظامی در سالهای اخیر در حوزه تأمین امنیت قابل قبول بوده است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با کارکنان نیروی انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نماد اقتدار جمهوری اسلامی است اظهار کرد: عملکرد نیروی انتظامی در سالهای اخیر در حوزه تأمین امنیت قابل قبول بوده است.
وی افزود: نیروی انتظامی در مشهد مقدس وظیفه‌ای بسیار سنگین‌تر را به‌عهده دارد، زیرا زائران بسیار زیادی از سراسر کشور به مشهد مقدس سفر می‌کنند و تأمین امنیت این زائران بسیار مهم و اساسی و در اولویت نیروی انتظامی است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: هفته نیروی انتظامی معمولاً سخن در مقام تعریف و تمجید از ایثارگری‌ها و نقش آفرینی‌های کارکنان این نیرو به زبان می‌آید، اما اگر مجموعه گفته‌ها را در یک کتاب تدوین و جمع‌آوری کنیم از نظر تمجیدی با یک جمله مقام معظم رهبری قابل هم‌وزن شدن نیست.
وی تصریح کرد: ایشان فرمودند که نیروی انتظامی محور اقتدار نظام است و این جمله آن‌قدر سنگین بوده که هرکس که تشکر و تمجیدی داشته باشد باز هم مجموعه آن به کلام مقام معظم رهبری نمی‌رسد و محور اقتدار نظام بسیار پرمعنا و پرمفهوم است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: نظام یک واقعیتی است که اسلام، دین و پیغمبر اکرم(ص) را از زوایای مساجد و حسینیه‌ها بیرون می‌آورد و بر معادلات جهان حاکم می‌شود، مانند صف خط مقدم جبهه که در مقابل دشمنان ایستادیم و ارزش‌های پوچ و بی‌ارزش دشمنان و استکبار جهانی را به زانو درآوردیم.
امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: عامل تمام این نقش آفرینی‌ها اقتدار نظام بوده و این نظام قدرتی منحصر به فرد است و تنظیم کننده تمامی معادلات در منطقه خاورمیانه بوده است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: آن چیزی که امروز در دنیا, جهان کفر را می‌ترساند و آمریکا و اسرائیل را نگران‌تر کرده و به استیصال رسانده چهره عظیم حاکمیت دینی و ارزش‌های ملی و حمایت مردم از ولی فقیه زمان بوده است.
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: علت شکست سنگین دشمن برابر ایران وابستگی مردم کشور به این نظام بوده و مهم‌ترین دلیل آن هم اعتقاد و دین‌مداری و ایمان آن‌ها به اسلام ناب محمدی(ص) است و در چهره ملت ایران در مقابل ارزش‌های الهی سربلند بوده و نیروی انتظامی مأمور اجرای آنهاست.

وی تأکید کرد: دشمن در بسیاری از جوامع که بنای جنگ سخت نداشته و کاربردی هم برایش ندارد در جنگ نرم ورود پیدا کرده بافت و انسجام جامعه را به هم می‌زند و آن جامعه را به‌سمت هدف شومش سوق می‌دهد و مردم را به‌سمت اجرای منویات شوم می‌کشاند.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: در عرض 35 سال گذشته فتنه‌های زیادی را توسط دشمنان داشتیم که توسط نیروی انتظامی خنثی شده، زیرا آن‌ها را رصد می‌کنند و اجازه گستاخی به دشمنان ایران را نمی‌دهند.

وی گفت: در مبارزه با فتنه 88 خراسان رضوی از تمام کشور موفق‌تر بود و وقتی که قرار شد مقابله با فتنه صورت پذیرد تمام دستگاه‌های امنیتی استان اعم از نظامی و قضائی در صحنه حاضر بودند و نیروی انتظامی به‌عنوان فرمانده عملیات در رأس بود و تمام برنامه‌ها در سایه این نیرو اجرا شد و موفق‌ترین استان در مقابله با فتنه 88 بودیم و با توان نیروی انتظامی خراسان رضوی و پیگیری تمامی دستگاه‌های امنیتی استان به موفقیت رسیدیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در عرصه ارزش‌های دینی هم بخش عظیمش دست خود مردم بوده و در جریان سازی درونی و بیرونی زندگی آن‌ها ارزش‌های دینی ضامن اجرایی دارد و هر جریانی که مقابل این ارزش‌ها بایستد عرصه عملیاتی‌اش به‌عهده نیروی انتظامی است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که محور اقتدار نظام نیروی انتظامی بوده و فرامین ایشان باید باز شود و به‌شکلی بیان شود که برای همگان قابل درک و فهم باشد.
وی تأکید کرد: نیروی انتظامی یک بعد مسئولیتی هم دارد، و آیا این نیرو تنها در محدوده تکالیف اجرایی بخش‌های دولتی خلاصه می‌شود؟

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت نیروی انتظامی در بخشنامه‌ها خلاصه نمی‌شود و به‌فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی هرچیزی که به اقتدار نظام مرتبط می‌شود بی‌ارتباط با نیروی انتظامی نبوده و نیست و کارکنان آن باید مطیع فرامین اجرایی ایشان باشند و محدودیتی نداشته باشند، زیرا حوزه کاری‌شان این‌گونه ایجاب می‌کند.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: حراست مرز‌ها، مقابله با ضدارزش‌ها، حاکمیت ارزش‌های دینی و مذهبی و غیره جزو اقتدار نظام بوده مرتبط به حوزه مسئولیتی نیروی انتظامی می‌شود.

وی افزود: در چنین شرایطی نباید پلیس سکوت کند و اجازه دهن‌کجی و سودجویی به کسانی که قصد ناهنجاری دارند بدهد.
امام جمعه مشهد تصریح کرد: مقابله با بدحجابی و دلدادگی به غرب و فرهنگ غربی در حوزه وظایف نیروی انتظامی بوده که اجازه ندهد سودجویان به هدف شوم خودشان دست یابند.

وی تأکید کرد: هیچ مقام سیاسی‌ نمی‌تواند برای نیروی انتظامی تعیین تکلیف کند و اقتدار نظام و حفظ احکام شرعی و دینی به‌عهده نیروی انتظامی است و فرمانده این نیرو نیز مقام معظم رهبری هستند و ایشان حجت به‌حق امام زمان(عج) هستند و باید طبق فرامین فرمانده خود عمل کنیم و یکی از دستورات ایشان حفظ ارزش‌های دینی و مذهبی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از شما امنیت و ناامنی را برای دو گروه توقع داریم و باید یک امنیت و ناامنی‌ای را در کشور ایجاد کنید که امنیت سبب حفظ ارزش‌های دینی و اسلام و نظام و ایجاد ناامنی برای شیاطین و گناهکاران باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها