سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فعالیت 137 رسانه خارجی در ایران

کوشش در ادامه به زمان صدور مجوز ورود خبرنگاران خارجی به ایران اشاره کرد و افزود: به منظور تسریع در امر صدور مجوز ورود خبرنگاران خارجی (غیرمقیم) به ایران سعی شده پس از احراز شرایط لازم، زمان صدور مجوزها به 10 روز کاهش یابد.

مدیرکل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارائه تسهیلات جدید این وزارتخانه به خبرنگاران و خبرگزاری های خارجی در ایران خبرداد.

محمد منصور کوشش روز چهارشبنه در گفت و گو با ایرنا گفت: در حوزه خدمات رسانی به رسانه های خارجی، هم اکنون چهار موسسه مجوز ارائه خدمات به خبرنگاران خارجی را دریافت کرده اند که این امر در تسهیل رفت و آمد، اقامت، تهیه گزارش و خبر و بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی و ... بسیار مهم است.


 کاهش زمان صدور مجوز ورود خبرنگاران خارجی

کوشش در ادامه به زمان صدور مجوز ورود خبرنگاران خارجی به ایران اشاره کرد و افزود: به منظور تسریع در امر صدور مجوز ورود خبرنگاران خارجی (غیرمقیم) به ایران سعی شده پس از احراز شرایط لازم، زمان صدور مجوزها به 10 روز کاهش یابد.
وی توضیح نداد که پیش تر این زمان چند روز بوده است.

 تقلیل یکماهه تاسیس رسانه خارجی در ایران

به گفته وی همچنین درخصوص تاسیس دفاتر رسانه های خارجی در ایران نیز، پس از احراز شرایط لازم، این مدت به یک ماه تقلیل یافته است.
کوشش توضیحی در باره مدت زمان تاسیس دفاتر رسانه های خارجی در دوره های قبل ارایه نکرد.

 فعالیت بیش از 137 خبرگزاری خارجی در ایران

مدیرکل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از فعالیت بیش از 137 خبرگزاری خارجی در ایران خبر داد.
وی افزود: اکنون بیش از 137 خبرگزاری مقیم در کشور مشغول فعالیت هستند که از خدمات حرفه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رسانه بهره مند می شوند.

 استقبال از مشارکت بخش خصوصی

وی در ادامه با استقبال از مشارکت بخش خصوصی در توسعه کمی و کیفی خبرگزاری های خارجی گفت: این اداره کل درصدد است تا حمایت های لازم را از سرمایه گذاران مستعد در توسعه فضای رسانه ای انجام دهد.

کوشش به برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اشاره کرد و گفت: اداره کل رسانه های خارجی به هنگام برگزاری این رویداد بزرگ رسانه ای تلاش دارد تا تعاملی بین خبرگزاری های داخلی و خارجی برای گسترش همکاری های خبری و رسانه ای ایجاد کند.

واگذاری امور به بخش خصوصی

کوشش در ادامه به واگذاری امور به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در حقیقت، دولت با اشراف بر بخش حاکمیتی بر آن است تا بخش اجرایی و عملیاتی خبر رسانی را به بخش خصوصی واگذار کند.
به گفته وی در این راستا، با آغوش باز تجارب خود را در اختیار بخش خصوصی گذاشته و در رفع موانع و مشکلات آنان هیچ مضایقه ای نمی کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ١١:٣۴

   

پر مبحث ترین ها