سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زمان برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان اعلام شد

در هر دوره‌ای که امتحانات نهایی برگزار می‌کنیم تمام تلاشمان این است تا از لحاظ ضریب دشواری مثل هم باشد؛ چرا که قرار است اینها یک ارزش یکسان داشته باشند و ما نتایج امتحانات نهایی را به سازمان سنجش می‌دهیم.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دی ماه دانش‌آموزان از 6 تا 24 دی ماه برگزار می‌شود.

 

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس، در خصوص امتحانات نهایی دی ماه و شرایط آن اظهار داشت: امتحانات نهایی دی ماه از 6 تا 24 دی ماه برگزار می‌شود و کسانی که نتوانسته‌اند دروس امتحان نهایی خود را در خرداد و شهریور ماه بگذرانند و نمره قبولی بگیرند، در این امتحانات شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: امتحانات دی ماه، امتحانات محدودی به لحاظ تعداد شرکت‌کنندگان است و به لحاظ گستره تقریباً در همه جا حوزه داریم.

 

عمادی افزود: در هر دوره‌ای که امتحانات نهایی برگزار می‌کنیم تمام تلاشمان این است تا از لحاظ ضریب دشواری مثل هم باشد؛ چرا که قرار است اینها یک ارزش یکسان داشته باشند و ما نتایج امتحانات نهایی را به سازمان سنجش می‌دهیم.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش یادآور شد: آنچه که به سازمان سنجش ارائه می‌شود نمره قبولی دانش‌آموز است و به زمان امتحان خرداد، شهریور یا دی ماه بستگی ندارد؛ بنابراین ملاک نمره است نه مقطع زمانی آن.

وی تصریح کرد: بعضی اوقات مطرح می‌شود امتحانات شهریور از خرداد آسان‌تر است؛ اما به هیچ وجه چنین رویه‌ای وجود ندارد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٣, ٠١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها