سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سایت «انتخاب» رفع فیلتر شد

مدیرمسئول «انتخاب» در پاسخ به این سئوال که «با وجود برخی کم لطفی ها از سوی برخی دولتی ها، آیا رویکرد «انتخاب» در حمایت از دولت تغییر خواهد کرد»، افزود: «انتخاب» از 16 سال پیش در قالب روزنامه و اینک سایت خبری، خود از موسسان و حامیان جریان اعتدال بوده و طبعاً اتفاقاتی چنین، باعث تغییر رویکرد «انتخاب» نخواهد شد، چرا که حمایت ما گفتمانی است و نه شخصی و قبیله ای.

سایت انتخاب (entekhab.ir) امروز با دستور قاضی محمدی کشکولی ریاست شعبه 79 کیفری استان تهران رفع فیلتر شد.

 

این سایت 90 روز پیش (ساعت 10 شب 9 مهر ماه 1393) به دلیل تعداد زیادی شکایت خصوصی در طول چهار روز در دادسرا ثبت شده بود، فیلتر شد.

در همین حال، مصطفی فقیهی مدیرمسئول سایت انتخاب می گوید: 90روز سختی را گذراندیم. از یک سو برخی مقامات دولت مکرر ادعا می کردند نقشی در این اتفاقات ندارند و از سوی دیگر ، «شواهد» چیزی جز خواست «بخشی از دولت» و حمایت شدید غلیظ «برخی مقامات ارشد دولتی» را نشان نمی داد.

وی ادامه داد: در میان بی معرفتی برخی جریان های مرتبط با دولت ، برخی بزرگان و سرمایه های نظام ، از هیچ لطف و محبتی به اینجانب دریغ نکردند که به خاطر الطاف بزرگوارانه شان ، خاضعانه و خالصانه تشکر می کنم.

فقیهی ضمن گلایه از «این بخش های دولت» که «کارشکنی های بسیاری کرد و حمایت تعجب آوری از جماعت شاکی داشت»، گفت: ما از دوستان خود در دولت، چنین توقعی نداشتیم، چرا که دقیقاً افرادی چنین کارهایی کردند که شگفتی ما را دوچندان کرد.

وی در عین حال گفت: البته بخش عمده ای از دولت و دوستان عزیز ما در این پیکره ، ناراحتی جدی خود را از این اتفاق اعلام می کردند ، اما متاسفانه کار زیادی از دستشان برنمی آمد و تنها و از این اتفاق ، ابراز شگفتی می کردند و گروهی دیگر نیز نسبت به رفع فیلتر «انتخاب»، دعا می فرمودند که ظاهراً دعایشان مستجاب شد.

فقیهی در بخش دیگری از این سخنان گفت: به جز دو سه هفته ی نخست که با «اظهارنظر دکتر علی مطهری نماینده بزرگوار مجلس» و همچنین «بیانیه 23 سایت خبری پربیننده خطاب به رییس جمهور» همراه بود، تحرکی دیگری از سوی دوستان انجام نشد و البته این «عدم تحرک» به خواست خود ما بود ، شاکیان ار طرق مختلف و به دفعات (شاید روزی یکبار) اعلام می فرمودند شکایت خود را پس گرفته اند.

وی ادامه داد: نزدیک به 40 روز تمام ، بی وقفه پیغام می دادند که شکایت خود را از «انتخاب» پس گرفته اند و هرباره نیز ، این ادعا را در گوشه و کنار شهر بیان می کردند و این باعث می شد، ما با این ذهنیت که آقایان راست می گویند ، مکرراً به دادسرا مراجعه کنیم، اما بعدتر مشخص می شد خبری از «رضایت» نیست و آقایان، بی دلیل یا با حجت احتمالاً شرعی، راست نمی گفتند.

 

نامه سایت های خبری به رییس جمهور، نقطه ی روشنی در تاریخ رسانه ای کشور است

 

مصطفی فقیهی در بخش دیگری از مصاحبه خود با اشاره به «نامه سایت های خبری خطاب به رییس جمهور که به همت مدیرمسئول گرانقدر سایت عصرایران صورت گرفت»، گفت: همکاران عزیزم در سایت های مختلف چپ و راست و میانه ، در اقدامی منحصربفرد و کم نظیر، با انتشار نامه ای خطاب به رییس جمهور نشان دادند که «حیات رسانه» را اصل می دانند ، بی آنکه به خط و ربط سیاسی آن توجه کنند.

مدیرمسئول «انتخاب» با بیان این که «بدون اغراق می گویم که جمع نام این سایت ها در کنار یکدیگر، حیرت انگیز بود و نقطه ی روشنی در تاریخ رسانه ای کشور را رقم زد»، افزود: از تک تک این عزیزان که از منتهی الیه اصولگرایی تا اصلاح طلبان را شامل می شد، تشکر می کنم و امیدوارم این منش ، از این پس در میان صنف رسانه ای کشور بیش از پیش عیان باشد.

قابل ذکر است ، امضاکنندگان این نامه سایت هایی چون « تابناک - عصرایران - خبرآنلاین - فرارو - جهان نیوز - رجانیوز - عصر خبر - فردانیوز - دانا - افکارنیوز - سیتنا - روزنو - تدبیر و امید - صراط نیوز- بهار نیوز- 598 - اعتدال - جمهوریت- چمران نیوز - ایران اکونا - شفاف»، بودند.

 

رویکرد «انتخاب» همان است که بود

 

فقیهی گفت: «انتخاب» بر همان مسیر پیشین در مسیر اندیشه های همواره ماندگار امام (ره) و رهبر معظم انقلاب گام برخواهد داشت و همچنین حمایت از گفتمان «اعتدال» که گفتمان ناب انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) است، را نیز ادامه خواهد داد و از شخص رییس جمهور و سیاست های ایشان حمایت خواهد کرد و البته اگر نقدی متوجه دولت باشد، قطعاً عنوان خواهد کرد.

مدیرمسئول «انتخاب» در پاسخ به این سئوال که «با وجود برخی کم لطفی ها از سوی برخی دولتی ها ، آیا رویکرد «انتخاب» در حمایت از دولت تغییر خواهد کرد»، افزود: «انتخاب» از 16 سال پیش در قالب روزنامه و اینک سایت خبری، خود از موسسان و حامیان جریان اعتدال بوده و طبعاً اتفاقاتی چنین ، باعث تغییر رویکرد «انتخاب» نخواهد شد ، چرا که حمایت ما گفتمانی است و نه شخصی و قبیله ای.

فقیهی در پایان گفت: از بزرگان در قوه قضائیه از جمله قاضی کشکولی بابت شرح صدرشان در ماجراهای پیش آمده کمال تشکر را دارم.
منبع: تابناک

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٣, ١٩:١۵

   

پر مبحث ترین ها