سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم خبر داد:

19 کتابخانه روستایی در مناطق محروم قم احداث می‌شود

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:۵٠    نسخه چاپی    
بر اساس تفاهم نامه مابین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه علی ابن ابیطالب(ع)، اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل تبلیغات اسلامی در خصوص محرومیت زدایی از روستاها، 19 باب کتابخانه در روستاهای قم ساخته می شود.
 مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی در استان قم، 19 باب کتابخانه در روستاهای استان احداث می‌شود.
 دکتر علی فریدونی از احداث 19 باب کتابخانه در روستاهای استان خبر داد و افزود: بر اساس تفاهم نامه مابین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه علی ابن ابیطالب(ع)، اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل تبلیغات اسلامی در خصوص محرومیت زدایی از روستاها، 19 باب کتابخانه در روستاهای قم ساخته می شود.

وی ادامه داد: این کتابخانه‌ها در چهار روستای بخش مرکزی، سه روستای بخش کهک، چهار روستای بخش سلفچگان، چهار روستای بخش خلجستان و چهار روستا در بخش جعفرآباد ساخته می‌شوند.

فریدونی اظهار داشت: تجهیز و تامین منابع کتابخانه ای و سایر ملزومات این کتابخانه ها و همچنین تامین بخشی از اعتبار این کتابخانه ها از سوی اداره کل کتابخانه‌ها انجام می‌شود.

وی با تأکید بر نقش مهم کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگی جامعه گفت: با توجه به محرومیت این روستاها و کمبود امکانات فرهنگی، این کتابخانه‌ها باید به عنوان پایگاه فرهنگی به ارتقای دانش و بینش و فرهنگ مردم بپردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: ارائه خدمات کتابخانه‌ای، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مسابقات کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان از برنامه‌هایی است که در این کتابخانه‌ها انجام خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها