سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چهره های علمی سال 93 کشور

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩۴, ١۴:٠۴    نسخه چاپی    
آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب جهان، پروفسور مجید سمیعی چهره ماندگار پزشکی ایران و جهان را به عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه این آکادمی در سال 2014 انتخاب کرد.

هرسال، شاهد نمایان شدن چهره های برترعلمی درعرصه های مختلفی هستیم که هرکدام در راستای انجام فعالیت های پژوهشی وخدمت به مردم توانسته اند پرچم کشور خود را در میان چهره های علمی در سراسر کشور بالا نگه دارند.
 
چهره های علمی برتر درسالی که گذشت براساس فعالیت های پژوهشی، خدمت به مردم و معیارهای علمی معرفی شدند.

در این گزارش پروفسور مجید سمیعی جراح مغز و اعصاب، دکتر فرخ علیم مروستی و دکترمحمود قرآن نویس صاحبان دو کرسی پژوهشی، دکترعلی اصغر خدادوست بنیان گذار پیوند قرنیه در ایران و چشم پزشک، از چهره های شاخص علمی وچهره های برتر فعال درحوزه پزشکی و کرسی های پژوهشی سال 1393هستند.

 

پروفسور سمیعی برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان

آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب جهان، پروفسور مجید سمیعی چهره ماندگار پزشکی ایران و جهان را به عنوان برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب جهان و برنده جایزه این آکادمی در سال 2014 انتخاب کرد.

این جایزه طی مراسم رسمی در روز 11 اکتبرسال 2014 ، در شهر وین، با حضور مقامات رسمی کشور اتریش و اساتید طراز اول جهان در رشته جراحی مغز و اعصاب به پروفسور مجید سمیعی اعطا شد.

 

 اعطاء دو کرسی پژوهشی به دو استاد برجسته کشور

در اواسط بهمن ماه سال 1393 دو کرسی پژوهشی ' تکنولوژی پلاسما ' و ' پردازش سیگنال' ازسوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با حضور محمد فرهادی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری، به دکتر قرآن نویس و دکتر مروستی دو چهره علمی کشور اعطا شد.

دکتر قرآن نویس و دکتر مروستی از استادان بنام و دانشمندان ایرانی هستند که نگاه راهبردی به تحقیقات خود دارند و با این کرسی پژوهشی می توانند به مدت ده سال از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، پشتیبانی مالی دریافت کنند.

دکتر محمود قرآن نویس اکنون در سمت ریاست مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارد، همچنین دکترعلیم مروستی به عنوان رییس پژوهشکده مخابرات نظری دانشگاه صنعتی شریف مشغول بکار است .

 

بنیانگذار پیوند قرنیه ایرانی

پروفسورخدادوست یکی از چهره های برتر سال 93 در عرصه علمی کشور بود.

علی اصغر خدادوست،درسال 1314 در شیراز به دنیا آمده است. دکتر خدادوست استاد چشم پزشک دانشگاه های آمریکا و همچنین یکی از چشم پزشکان ایرانی معروف در عرصه بین المللی است که در چندین بیمارستان معروف به پژوهش در مورد مشکلات قرنیه چشم می پردازد.

وی به طور متناوب توسط شخصیت های برجسته ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده است و شهرت ایشان علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده درزمینه های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در درمان جراحی، مدیون تحقیقات پایه ای بر ناراحتی های سطح قرنیه است، تا آنجا که در پیوندهای قرنیه روی مکانیسم دفع پیوند به افتخار ایشان Khodadoust line نامگذاری شده است.

خدادوست سال 93 یکی از چهره های برتر در عرصه علمی بود و در ایران نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

پروفسور خدادوست یکی از نام آوران عرصه جراحی چشم پزشکی جهان و بنیانگذار پیوند قرنیه در ایران است که دارای کرسی پیوند قرنیه ایران در آمریکا بوده و علاوه بر ارتقای سطح تخصصی پیوند قرنیه در جهان، خدمات ارزنده ای در راستای پیشرفت این علم در ایران و شیراز انجام داده و مهم ترین دغدغه وی، کمک به مردم کشور است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩۴, ١۴:٠۴

   

پر مبحث ترین ها