سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوروز بدون روزنامه های کثیرالانتشار

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:٠٢    نسخه چاپی    
روزنامه ها در نوروز امسال بیش از 16 روز منتشر نمی شوند و از این جهت جامعه و کشور با خلای خبری روبرو خواهند بود.

نوروز 94 بدون روزنامه های کثیرالانتشار از نیمه گذشت در حالی که جای خالی آن روی میز مخاطبان دیده می شود.
 
 هر چند شبکه های مختلف تلویزیونی و سایت های خبری در نوروز فعال بودند اما این وسایل ارتباطی و روزنامه های مکتوب نمی توانند جای یکدیگر را به طور کامل و موثر پر کنند.

کارکرد روزنامه های مکتوب با سایر رسانه های یاد شده متفاوت بوده و دلیل این مدعا آن است که چنانچه روزنامه ای توزیع شود در همه جا و همه وقت در دسترس مخاطبان است.

به زبان ساده می توان گفت که روزنامه برای استفاده مخاطب نیاز به برق و اینترنت ندارد و به همین دلیل کارکرد آن با تلویزیون و سایت های خبری متفاوت است.

مشکل توزیع روزنامه ها در نوروز، شاید مهم ترین عامل منتشر نشدن آن ها در روزهای ابتدای سال باشد موضوعی که هر سال به عنوان دلایل منتشر نشدن آن در ایام نوروز توسط مسئولان این روزنامه ها بیان می شود.

حسین واحدی مدیر مسئول و صاحب امتیاز خبر جنوب پیش از آغاز سال نو گفته بود که این روزنامه در نوروز 94 منتشر و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

این روزنامه که از آن به عنوان روزنامه کثیرالانتشار یاد نمی شود در ایام نوروز 94 در همه جا توزیع نشد و این شاید از همان مشکل توزیع، نشات گرفته باشد.

بسیاری از روزنامه های کثیرالانتشار کشور از جمله ایران و همشهری در روزهای پایانی سال 93 نوشتند که 15 فروردین ماه 94 نخستین شماره خود را در سال جدید منتشر خواهند کرد.

روزنامه ها در نوروز امسال بیش از 16 روز منتشر نمی شوند و از این جهت جامعه و کشور با خلای خبری روبرو خواهند بود.

در نوروز امسال تحولات مختلفی از جمله مذاکرات مهم هسته ای ایران با کشورهای 5 بعلاوه یک و موضوعات مرتبط با گردشگری و مسافرت هموطنان وجود داشت که لازم بود روزنامه ها به این مسایل می پرداختند.

به گزارش ایرنا،برای انتشار روزنامه در ایام نوروز باید فکری کرد و روزنامه هایی که در این روزها منتشر می شوند از نظر توزیع و مالی مورد حمایت قرار گیرند تا جامعه از وجود آن ها و استفاده از اطلاعات و اخبار روز محروم نباشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:٠٢

   

پر مبحث ترین ها