سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیا می توانیم بگوییم صداوسیما معتدل شده است؟

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:۵۴    نسخه چاپی    
چند سالي است كه هيچ يك از برنامه‌هاي آيت‌ا... هاشمي از طريق صداوسيما پوشش داده نمي‌شود. اين در حالي است كه اخيرا سخناني از ايشان از تلويزيون پخش شد.

 در حالي كه مي‌شود به جرات اذعان داشت این اقدام تحت تاثير افكار عمومي صورت گرفته است.

با توجه به اينكه سخنراني ايشان در مراسم گراميداشت بانو خديجه ثقفي، بانوي انقلاب صورت گرفته بود و خود برنامه به خودي خود حائز اهميت فراوان بود. به هر حال تاثير همسر امام خميني(ره) با توجه به شخصيت ايشان در راه مبارزه برای انقلاب بسيار چشمگير است و وقتي برنامه ويژه‌اي براي سالگرد بانوي انقلاب برگزار مي‌شود صداوسيما خود را بايد مسئول بداند كه آن مراسم را پوشش دهد.

هر چند پخش همين برنامه سواي سخنراني آيت‌ا... هاشمي با 10روز تاخير اتفاق افتاد كه مي‌شود گفت احتمال دارد تاخير در پوشش اين برنامه هم به خاطر سخنراني آيت‌ا... هاشمي بوده است! بنابراين پخش سخنراني آيت‌ا... هاشمي در برنامه بزرگداشت بانو خديجه ثقفي هيچ نشاني از تغيير روند تصميم‌گيري‌ها ندارد. چرا كه آيت‌ا... هاشمي به صورت مستمر در برنامه‌هاي ويژه داخلي شركت دارند و با شخصيت‌هاي مهم خارجي هم ديدار مي‌كنند كه هيچ كدام از طريق صداوسيما اطلاع‌رساني نمي‌شود. حتي با توجه به جايگاه ايشان در مجمع تشخيص مصلحت نظام هم اطلاع‌رساني كامل برنامه‌هاي ايشان اتفاق نمي‌افتد.

از طرفي دليل روشني براي عدم‌پخش تصوير ايشان در صداوسيما بیان نمي‌شود. اين سوال كه چرا بايد برنامه‌هاي آيت‌ا... هاشمي و سخنان مهم ايشان پخش نشود، چند سال است كه بدون پاسخ مانده است.

درباره برنامه اخير هم اگر تاثیر افكار عمومي نبود تصور نمي‌كنم كه دست به چنين كاري زده می‌شد. از اين رو به نظر مي‌رسد يا بايد دليل عدم پوشش برنامه‌هاي ايشان از سوي صداوسيما به روشني بيان شود يا براي اينكه افكار عمومي قانع شود كه هيچ محدوديتي براي پخش برنامه‌ها و سخنان ايشان وجود ندارد، از اين پس بر اطلاع‌رساني برنامه‌هاي ايشان مداومت شود. فقط و فقط اين تداوم است كه مي‌تواند ثابت كند، روند تصميم‌گيري در صداوسيما دچار تغيير شده و معتدل‌تر شده‌ است. غير از اين بايد گفت كه با يك گل بهار نمي‌شود! با يك بار پخش محدود سخنان آيت‌ا... هاشمي نمي‌شود حكم به معتدل شدن مدیران صداوسیما داد.

 

* رئيس سابق سازمان صداوسيما

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها